Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 20 stycznia 2026 07:06
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI DLA MATKI ZIEMI

(Choroń) Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pn. „Kartka z życzeniami dla Ziemi”. Uczestniczyli w nim uczniowie z Choronia. Został ogłoszony z okazji Dnia Ziemi, a jednym z jego głównych celów było zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży.
Podziel się
Oceń

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Choroniu wzięli udział w konkursie plastycznym poświęconym Ziemi. Zmagania zorganizowane zostały z okazji przypadającego w drugiej połowie kwietnia Dnia Ziemi. Wtedy też ogłoszono konkurs pn. „Kartka z życzeniami dla Ziemi”. Jak sama nazwa wskazuje, zadaniem uczniów było przeanalizowanie największych problemów ekologicznych, z jakimi zmaga się świat oraz stojących przed nami zagrożeń. Na tej podstawie należało ocenić, czego można życzyć naszej planecie.

Konkurs miał zaszczepić w młodzieży świadomości na temat ekologii i istoty ochrony środowiska, wskazanie im jaki wpływ na klimat i naszą codzienność mają nasze wybory, nawet te drobne. Uczniowie chętnie i licznie wzięli udział w konkursie, a wybór najlepszych prac nie był łatwym zadaniem. Nagrody przyznano w kilku kategoriach wiekowych – przedszkola, klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Choć warto podkreślić, że wszyscy zostali docenieni i nikt nie odszedł z pustymi rękami.

 

Oto wyniki konkursu „Kartka z życzeniami dla Ziemi”:

KATEGORIA PRZEDSZKOLE:

I miejsce – Judyta Parkitny,

II miejsce – Agata Caban,

III miejsce – Krystian Ociepka,

wyróżnienia – Pola Rajczyk, Nadia Cierpiał, Alicja Wójcik, Weronika Cierpiał, Zuzanna Ociepka, Lena Szecówka oraz Dominik Szecówka;

 

KATEGORIA KLASY I-III:

I miejsce – Szymon Ociepka,

II miejsce – Antoni Polis,

III miejsce – Nela Rajczyk,

wyróżnienia – Borys Pala, Maja Pilchowiec, Emma Męcik, Ola Łyszczarz, Magda Królak, Daria Ociepka, Sandra Zając, Ewa Frącisz oraz Marcel Świtoń.

 

KATEGORIA KLASY IV-VIII:

I miejsce – Eliza Męcik,

II miejsce – Wiktoria Szecówka,

III miejsce – Wiktor Łyszczarz. (es) Foto: UG Poraj


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: abcTreść komentarza: niszczą więzy między ludźmi. Część rodziny, która się w to wciągnęła przestała się spotykać i kontaktować z pozostałą częścią rodziny... czy na pewno "tego chce Bóg"?Data dodania komentarza: 13.01.2026, 12:21Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalnośćAutor komentarza: GośkaTreść komentarza: To jest qrde sekta a nie mili ludzieData dodania komentarza: 13.01.2026, 09:20Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalnośćAutor komentarza: Generał TosiaTreść komentarza: Najlepsza to jest Ochrona na tym zakładzie. Biegać na alarmy typu ,,przytrzymanie drzwi" 😁. Z większą głupotą człowiek nie spotkał się w Życiu jak na tym nie poważnym zakładzie.Data dodania komentarza: 12.01.2026, 00:08Źródło komentarza: Miliard złotych dla Elemental na projekt w ZawierciuAutor komentarza: jjTreść komentarza: jak na owe czasy był to czyn wybitnie bohaterskiData dodania komentarza: 9.01.2026, 13:17Źródło komentarza: Z cyklu „Na kartach historii”: WSPOMNIENIE O POMNIKU ŻOŁNIERZY RADZIECKICH W ZAWIERCIU- BZOWIEAutor komentarza: marioTreść komentarza: co rusz dostają jakieś dotacje, a nie stać ich na zamontowanie głupich ekranów osłaniających od ulicy Myśliwskiej... żenadaData dodania komentarza: 7.01.2026, 07:55Źródło komentarza: Miliard złotych dla Elemental na projekt w ZawierciuAutor komentarza: TomTreść komentarza: po co się rozdrabniać, zróbmy po dwie kopalnie, wtedy będzie 60mln dla każdego, a miasta będą mlekiem i miodem płynąceData dodania komentarza: 16.12.2025, 08:14Źródło komentarza: Zawiercie szuka pieniędzy na budowę hali. Myszków nie wie jak sfinansować basen na Dotyku Jury. Kopalnia to dla każdego z miast przynajmniej 30 mln rocznie
Reklama
Reklama