Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 03:48
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

ROK RZEKI WISŁY - PIĘKNO OJCZYSTEGO PEJZAŻU

IV edycja konkursu plastycznego "ROK RZEKI WISŁY - PIĘKNO OJCZYSTEGO PEJZAŻU". Prace można nadsyłać do 20 maja, finał konkursu oraz wystawa pokonkursowa odbędą się 8 czerwca o godz. 15.00 w Muzeum Złotopotockim.
Podziel się
Oceń

ROK RZEKI WISŁY – PIĘKNO OJCZYSTEGO PEJZAŻU

IV EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO – 2017 ROK

 

Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku

zaprasza przedszkola, szkoły podstawowe oraz gimnazja do wzięcia udziału

w konkursie plastycznym nt. Rok Rzeki Wisły – piękno ojczystego pejzażu.

Organizator:

            - Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku.

Przesłanie konkursu:

            Rok 2017 jest rokiem pod hasłem Rzeki Wisły. To królowa polskich rzek - symbol polskości

            i patriotyzmu. Pragniemy, aby IV edycja konkursu plastycznego przyczyniła się  do ukazania piękna  ojczystego  pejzażu rzeki Wisły, ale nie tylko - zachęcamy uczestników, by odnaleźli owe piękno

            w swojej okolicy – w swojej małej ojczyźnie, piękno ich rodzimej rzeki, łąk, pół, lasów.

 

            Cele konkursu:

            - Uwrażliwianie uczestników na piękno ojczystego pejzażu.

            - Kształtowanie wśród młodego pokolenia wartości ponadczasowych zawartych  w przeszłości   

              historycznej swojego kraju.

            - Poszukiwanie swojej tożsamości  na tle historyczno – kulturowym Polski.

            - Kształtowanie poczucia odpowiedzialności, poszanowania i ochrony dóbr kultury regionalnej.

            - Kształtowanie aktywności twórczej uczniów.

            - Rozwijanie wyobraźni i umiejętności wyrażania emocji w plastycznych formach wypowiedzi.

 

            REGULAMIN KONKURSU:

 

            1.  W skład Jury konkursu wchodzą:

                  - Przewodnicząca Komisji Konkursowej - Aleksandra Kowalska, Asystent Muzealny Działu Edukacji  Muzeum Regionalnego im. Z. Krasińskiego w Złotym Potoku; artysta plastyk;

                  - Danuta Kuczyńska – Prezes Jurajskiego Stowarzyszenia Nowa Tradycja;

                  - Ewa Powroźnik – Prezes Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy – Gracza w Częstochowie;

                    artysta plastyk;

                  - Justyna Siemion Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Janowie; historyk;

                  - Anna Tarczyńska - Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie; artysta plastyk.

                  

              2.   Prace będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych:

                    kategoria I          przedszkola

                    kategoria II          klasy I – III      szkoła podstawowa

                    kategoria III        klasy IV – VI   szkoła podstawowa

                    kategoria IV        klasy I – III      szkoły gimnazjalne

3.  Tematyka prac ma ukazywać piękno ojczystego pejzażu rzeki Wisły.

               Dozwolone jest przedstawienie pejzażu rzeki danego regionu, z którego pochodzi uczestnik.

 

              4.  Prace należy składać osobiście lub przesłać w terminie do 20 maja 2017 r. (ważna data 

                   doręczenia) na adres: Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym  Potoku

                   ul. Kościuszki 11,  42 – 253 Janów; z dopiskiem : Rok Rzeki Wisły – piękno ojczystego pejzażu.

     

 

 

              5.  Wszystkie informacje dotyczące  konkursu znajdują się na stronie internetowej muzeum

                   muzeum.janow.pl oraz na facebooku muzeum.  Telefon kontaktowy  34 329 11 62

                   w godzinach: od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00,  sobota i niedziela od 10.00 do 18.00.

 

              6.  Prace należy wykonać w technice malarskiej (farby wodne: plakatowe,  akrylowe, temperowe,                   akwarelowe lub kredki ołówkowe, pastela: sucha, tłusta). Format A4 lub A3.

 

              7.  Na odwrocie pracy, na druku konkursowym,  należy umieścić następujące dane:    

                   - imię i nazwisko autora pracy;

                   - kategorię wiekową, wiek uczestnika, klasa;

                   - nazwę i adres szkoły lub placówki kierującej prace na konkurs;                                     

                     oraz numer telefonu i adres e-mail szkoły lub opiekuna plastycznego;

                   - imię i nazwisko opiekuna plastycznego;

                   - zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

 

                   Prosimy o wypełnienie druku konkursowego pismem drukowanym i naklejenie go z tyłu

                    pracy. Prosimy o nie podpisywanie prac plastycznych z przodu!

      

              8.  Prace powinny być zgodne z regulaminem i wykonane samodzielnie.

                   Nieopisane lub nieczytelne prace nie będą brały udziału w konkursie.

 

              9.  Prace nagrodzone przechodzą na własność Muzeum. Pozostałe prace za zgodą autora i opiekuna

                    plastycznego mogą być odebrane lub pozostawione w Muzeum.

 

            10.  Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzcy

                     i przyznania nagród i wyróżnień.

 

            11.  Data rozstrzygnięcia konkursu oraz data wystawy pokonkursowej zostaną podane na stronie  internetowej muzeum po zakończeniu zgłaszania prac do konkursu (20 maja 2017 r.).

 

            12.  Autorzy nagrodzonych oraz wyróżnionych prac a także instruktorzy plastyczni zostaną

                   powiadomieni pocztą elektroniczną na adres szkół.

 

            13.  Muzeum służy konsultacjami w trakcie tworzenia prac plastycznych.

 

            14.  Konkurs objęty jest patronatem Joanny Ścigaj  Wójta Gminy Janów.

 

            15.  Patronat medialny: Radio Fiat, Radio Jura, Częstochowskie 24,  Gazeta Częstochowska,

                   Tygodnik Regionalny 7 Dni, Gazeta Myszkowska, Dziennik Zachodni, Nasze Miasto.

 

 

IV EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO

Rok Rzeki Wisły – piękno ojczystego pejzażu

 

Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku

 

IMIĘ I NAZWISKO

AUTORA PRACY

 

KATEGORIA WIEKOWA

WIEK UCZESTNIKA

KLASA

 

 

NAZWA I ADRES SZKOŁY

LUB INNEJ PLACÓWKI

NUMER TELEFONU KONTAKTOWEGO

ADRES e-mail

 

 

IMIĘ I NAZWISKO

OPIEKUNA PLASTYCZNEGO

 

 

    

            WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH W CELU ZGODNYM

Z REGULAMINEM KONKURSU.

 

                                                            Czytelny podpis Rodzica lub Opiekuna………………......................…

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama