Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 21 marca 2026 16:46
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PORĘBA LIKWIDUJE STRAŻNIKÓW

(Poręba) Zgodnie z założeniami Programu Postępowania Naprawczego porębscy radni podjęli kolejne działania mające na celu likwidację straży miejskiej. Do przyjęcia uchwały ostatecznie zamykającej formację potrzebna jest opinia Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.
Podziel się
Oceń

(Poręba) Zgodnie z założeniami Programu Postępowania Naprawczego porębscy radni podjęli kolejne działania mające na celu likwidację straży miejskiej. Do przyjęcia uchwały ostatecznie zamykającej formację potrzebna jest opinia Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

 

Projekt uchwały w sprawie zasięgnięcia opinii Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach o zamiarze rozwiązania Straży Miejskiej w Porębie przybliżyła radnym na kwietniowej sesji Kierownik Referatu Organizacyjnego porębskiego magistratu Maryla Kułach.

 

- Rozpoczęcie procedury rozwiązania Straży Miejskiej w Porębie jest obiektywnie uzasadnione ze względu na wysokie koszty jej utrzymania w bardzo trudnej sytuacji finansowej gminy. W uchwale w sprawie wdrożenia Programu Postępowania Naprawczego w Gminie Poręba zawarte są działania w zakresie likwidacji Straży Miejskiej i obniżenia kosztów funkcjonowania administracji. Likwidacja Straży Miejskiej jest zatem jednym z warunków prawidłowego wdrożenia Programu Postępowania Naprawczego w Gminie Poręba. - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

 

W głosowaniu wszyscy obecni na sesji radni zagłosowali za przyjęciem projektu. Po wydaniu przez Komendanta Wojewódzkiego opinii, Rada Miasta będzie głosowała nad uchwałą o ostatecznym zamknięciu straży miejskiej. Najbliższa sesja odbędzie się 27 czerwca. (es)


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBiuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaRentSTEEL  -stal pręty siatka wypalanie plazmą
KOMENTARZE
Autor komentarza: NadiaTreść komentarza: Biedne zwierzęta,to jest miejsce bytowania rzadkich gatunków ptaków. Pięknie dbamy o ekologię,a te 259.miejsc pracy? No cóż ,nie każdy ma ambicję pracować jako robotnik czy też kasjer -sprzedawca w kolejnym supermarkecie.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 13:43Źródło komentarza: Miliard złotych dla Elemental na projekt w ZawierciuAutor komentarza: StanTreść komentarza: Nieźle się "bawią" ... i nie ma na takich żadnej kary? Mamy mnóstwo swoich cwaniaczków. Ale jak to jest, że wszędzie gdzie pojawi się ślad braci ze wschodu tam na 90% jest tak, że są oszustwa, złodziejstwo, przekręty. Oni naprawdę nie potrafią normalnie? A może dla nich normalnie to po prostu oszukiwać i okradać.Data dodania komentarza: 8.03.2026, 13:55Źródło komentarza: NIE MA WODY, NIE MA PRĄDU. JEST BIURO ZA 99 TYSIĘCY MIESIĘCZNIEAutor komentarza: abcTreść komentarza: u nas są spotkania rodzinne a ci z ŚJ jakoś nie chcą. Więc twój wyjątek w praktyce wcale potwierdza takiej dobroci ŚJData dodania komentarza: 3.03.2026, 10:29Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalnośćAutor komentarza: Eon MózgTreść komentarza: Tymczasem moja matka, która jest ŚJ jako jedna z niewielu w rodzinie, przez wiele lat organizowała duże spotkania rodzinne. Pozostali albo nic, albo w bardzo wąskim gronie. Wiele obiegowych opinii o ŚJ w praktyce się nie potwierdza. A przyczyny rozluźniania więzi w rodzinie są bardzo różne, często to szalone tempo życia, a ktoś błędnie może wiązać to z czymś innym.Data dodania komentarza: 1.03.2026, 21:52Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalność J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Popieramy bojkot Polmleku! Też tak robimy. Im więcej świadomych konsumentów, tym mniej byłoby takich spraw. Warto w sklepie patrzeć nie tylko na nazwę handlową produktu, ale również kto to wyprodukował. Tak jest np. z masłem produkowanym przez Polmlek, ale pod nazwą własną dyskontu.Data dodania komentarza: 18.02.2026, 15:09Źródło komentarza: KONIEC MASŁA ZE SZCZEKOCINAutor komentarza: zaqTreść komentarza: świetna reklama ;) nie kupię nic produkowanego przez "polmlek"Data dodania komentarza: 18.02.2026, 13:37Źródło komentarza: KONIEC MASŁA ZE SZCZEKOCIN
Reklama
Reklama
Reklama