Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 07:43
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

KASA PRZYJECHAŁ WYPASIONĄ LIMUZYNĄ

(Łazy) Tegoroczne Dni Łaz, które trwały od 22 do 24 czerwca można zaliczyć do udanych. Występy artystów na scenie przy zalewie miejskim „Mitręga” wzbudziły sporo emocji. Krzysztof „Kasa” Kasowski niesamowicie zaskoczył publiczność. Nikt nie spodziewał się, że na swój sobotni koncert przyjedzie limuzyną w towarzystwie… przystrojonych w wianki i białe szaty dziewic. Noc świętojańska według słowiańskich zwyczajów była w końcu jedyną w roku, kiedy panny teoretycznie bez konsekwencji mogły wziąć udział w leśnej orgii seksualnej. Żart organizatorów okazał się bardzo trafiony.
Podziel się
Oceń

(Łazy) Tegoroczne Dni Łaz, które trwały od 22 do 24 czerwca można zaliczyć do udanych. Występy artystów na scenie przy zalewie miejskim „Mitręga” wzbudziły sporo emocji. Krzysztof „Kasa” Kasowski niesamowicie zaskoczył publiczność. Nikt nie spodziewał się, że na swój sobotni koncert przyjedzie limuzyną w towarzystwie… przystrojonych w wianki i białe szaty dziewic. Noc świętojańska według słowiańskich zwyczajów była w końcu jedyną w roku, kiedy panny teoretycznie bez konsekwencji mogły wziąć udział w leśnej orgii seksualnej. Żart organizatorów okazał się bardzo trafiony.

 

Widownia dopisała. Od samego początku przy scenie gromadziły się całe rodziny. Święto Kupały rozpoczął piątkowy finał czwartej edycji „Jura Rock Festiwal”, czyli przegląd amatorskich zespołów rockowych. Jury w składzie: Tomasz Kokoszka (perkusista, kompozytor), Adam Wolski (wokalista zespołu Golden Life) oraz Tomasz Żąda (dziennikarz i prezenter radiowej Trójki) nie było łagodne. Niekwestionowanym zwycięzcom okazał się zespół Mombasa z Gliwic. Gwiazdą wieczoru był zespół Cała Góra Barwinków. Sobota stała się czasem obrzędów świętojańskich. Na scenie pojawili się laureaci Gminnego Przeglądu Twórczości Artystycznej. O 16.30 sporo zamieszania sprawiła grupa Katarzyny Nowak „Ogarnij się” z Zespołu Szkół nr 1 w Łazach. Wieczorem przyszła kolej na koncert finalisty programu „Must be the music”, czyli zespołu Symetria. O 21.00 furorę zrobił Krzysztof „Kasa” Kasowski. Gwiazda przyjechała limuzyną w towarzystwie pięknych kobiet (grały role dziewic). Szubko zrobiło się przyjemnie za sprawą takich kawałków jak: „Maczo”, „Piękniejsza”, czy „To właśnie ty”. Widownia rozszalała się na dobre. Pełno było spontanicznych okrzyków i pląsów. Niedziela to był dzień rodzinny, który upłynął pod znakiem zabaw w gronie najbliższych. Jurajski Kabareton był źródłem śmiechu, a to za sprawą Damiana Kubika oraz Kabaretu Skeczów Męczących. Ostatnia grupa znana jest ze skeczy o dopalaczach, TV Trwam. Do historii przeszła legendarna postać nieco nierozgarniętego Śruby, wypakowanego mężczyzny stojącego na bramce w jednym z klubów.

 

W niedzielę po raz pierwszy nad zalewem miejskim odbył się konkurs w Pływaniu na Byle Czym. Pula nagród zagwarantowana przez organizatora wyniosła 3000 zł. Nagrodą główną był kupon 1000 złotowy do wykorzystania w sklepie Mixelectronics w Łazach oraz karnet do Parku Wodnego Jura na kwotę także 1000 złotych. Kasę równo podzielono na dwie drużyny. Pierwszą z nich byli piłkarze Euro 2012. Ich pojazd wodny wyposażony był we wiosła i stanowił platformę do złudzenia przypominającą boisko. Druga grupa zaprezentowała wehikuł z serii „Byle co byle NASZE”.

 

Rano wystartował turniej piłki plażowej o puchar dyrektora OSiR-u. W ubiegłorocznych zmaganiach udział wzięło 18 drużyn, a najlepszą okazała się para z Będzina – Michał Kocyłowski i Sebastian Osiński.

 

W tym roku stawiło się 18 zespołów męskich i 5 par kobiecych. Turniej rozegrano systemem brazylijskim.

 

Organizatorzy przyznają, że na wyróżnienie zasłużyła młoda zawierciańska para Michał Dulęba/Jan Lipski, ogrywając „rutyniarzy” Grzegorza Maciąga/Pawła Chudzickiego 16 do14. W drugiej rundzie brutalnie sprowadziła duet na ziemię gra Marcina Labra i Bartosza Jakubka (wynik 15 do 2).

 

Meczem turnieju był półfinał zawierciańskiej pary Laber/Jakubek z Michałem Płecha i Arturem Kowalikiem. - Pary zaprezentowały wysoki poziom plażówkowy, rewelacyjne zagrania w ataku i w obronie oraz zapewniły dużo emocji, szczególnie w secie pierwszym - gdzie piłki setowe na zmianę miały obie drużyny. Set do 15 punktów ostatecznie zakończył się 20 do 22 – przyznaje współorganizator zmagań Mirosław Stelmaszczyk.

 

W meczu o III miejsce Michał Płecha i Artur Kowalik wygrali z Mateuszem Zawadką i Patrykiem Majką 2:0. W finale Tokarski Miłosz i Michał Faryna wygrali z parą Marcinem Laberem i Bartoszem Jakubkiem 2:0.

 

Wieczorem zagrała wspaniała Łazowska Orkiestra Instrumentalna, która pokazała, że można połączyć muzykę poważną z rozrywkową. Całość uwieńczył pokaz sztucznych ogni. Niebo rozjaśniło się tysiącem odcieni. (mpp)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama