Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 13:41
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

NAJPOPULARNIEJSZY Łukasz Typel

Zwycięzcą dziewiątej edycji naszego plebiscytu Sportowiec Roku 2011 został reprezentant sportów walki Łukasz Typel. 7488 głosów oddali łącznie nasi czytelnicy w tegorocznym pomiarze popularności sportowców z powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego. Wyniki ogłosiliśmy oficjalnie podczas uroczystej gali we wtorek (13 marca) w Hotelu Zawiercie.
Podziel się
Oceń

Zwycięzcą dziewiątej edycji naszego plebiscytu Sportowiec Roku 2011 został reprezentant sportów walki Łukasz Typel. 7488 głosów oddali łącznie nasi czytelnicy w tegorocznym pomiarze popularności sportowców z powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego. Wyniki ogłosiliśmy oficjalnie podczas uroczystej gali we wtorek (13 marca) w Hotelu Zawiercie.

 

Takiego układu w tabeli nie spodziewaliśmy się kompletnie. Po raz kolejny okazało się, że nasi czytelnicy nie patrzą tylko na wyniki sportowe. Najbardziej popularni są debiutanci, którzy dopiero co zabłysnęli na arenach ogólnopolskich. Tym razem nasi czytelnicy obdarowali młodych potężnym mandat zaufania. Na wysokiej szóstej pozycji uplasował się Konrad Musiał, siatkarz z MTS AS Myszków. To spory sukces w naszym plebiscycie przedstawiciela sportów drużynowych, a największy z dotychczas osiągniętych przez siatkarza. Do pierwszej dziesiątki zazwyczaj docierają tylko zawodnicy dyscyplin indywidualnych. Miejsce piąte przypadło Monice Salamon z MGLKS-u Błękitni Koziegłowy. O główne trofeum walczyła czwórka. Swój wynik sprzed roku powtórzył Paweł Cupiał. Miejsce tuż poza podium reprezentanta Zielonych Żarki to najwyższa lokata jaką uzyskał w historii plebiscytu zawodnik uprawiający sport zespołowy. Paweł otrzymał w nagrodę zestaw z telefonem od T-Mobile Myszków. Trzeba tutaj dodać, że piłkarz Zielonych to jedyny weteran w czołówce plebiscytu. W tym roku Pawłowi zabrakło dokładnie 237 głosów do miejsca trzeciego. Wywalczył je ubiegłoroczny triumfator, kolarz Olimpijczyka Szczekociny Patryk Kostecki, wychowanek trenera Sławomira Frejowskiego. W minionym rok Patryk jako Junior zadebiutował w reprezentacji Polski.

 

Uczestniczył w wielu wyścigach Pucharów Świata w kolarstwie przełajowym, reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Świata w Sant Wendel w Niemczech. W 2011 w kategorii Junior zdobył Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym, wygrał również Challange PZKoL w swojej kategorii wiekowej. Mistrz Śląska w kolarstwie przełajowym V-ce Mistrz Śląska w kolarstwie górskim MTB, zwycięzca wielu wyścigów w roku 2011. Od nowego sezonu przełajowego startuje w starszej kategorii wiekowej - młodzieżowców do lat 23. Jako pierwszoroczny zawodnik w tym przedziale został powołany do Reprezentacji Polski Przełajowej i w obecnym sezonie uczestniczył już wyścigach Pucharu Świata m.in. w Podbrezowej - Słowacja , Tabor - Czechy, Kokijde - Belgia, Gościęcin - Polska. Patryk Kostecki to wciąż młody zawodnik, który rokuje ogromne nadzieje na jeszcze lepsze wyniki. Za trzecie miejsce otrzymał vaucher o wartości 1000 zł od firmy  Denar Travel i walizkę Subaru od Idea Auto.

 

Pierwsze dwie pozycje to wielka niespodzianka. Młodzi sportowcy uprawiający taekwondo, wyprzedzili w naszym plebiscycie między innymi mistrzynię świata w tej dyscyplinie Agnieszkę Horbatiuk. Zawodniczka z Łaz powinna być dla nich wzorem do naśladowania. Nagrody za drugie miejsce: aparat fotograficzny Samsung i walizka Subaru Idea Auto trafiły do Macieja Szafrańskiego (1932 głosy). Dwunastolatek należy do najlepszych zawodników taekwon - do w Polsce. Przygodę z tą sztuką walki rozpoczął 6 lat temu w klubie sportowym „Orient”, gdzie pod okiem trenera Zbigniewa Pawlaka doskonali swoje umiejętności z taekwondo i kickboxingu. Rok 2011 rozpoczął się dla Maćka wspaniale - od zwycięstwa w Mistrzostwach Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Prawdziwym sprawdzianem umiejętności młodego zawodnika były jednak Mistrzostwa Polski w Ostródzie. Zaprezentował się tam wyśmienicie zdobywając tytuł Mistrza Polski w walkach, dorzucił do niego jeszcze dwa srebrne medale w technikach specjalnych. W listopadowym Pucharze Polski w Opolu wręcz zdeklasował przeciwników swoimi umiejętnościami wygrywając większość walk przed czasem przez przewagę techniczną. Zdobył złoto w walkach oraz srebro w technikach sprawnościowych. Mimo młodego wieku Maciek nie spoczywa na laurach i poszerza swoje umiejętności w sportach walki o inne dyscypliny, ponieważ jak sam twierdzi do perfekcji potrzebna jest wszechstronność. Od roku pod okiem zawodowego boksera Krzysztofa Szota poznaje tajemnice klasycznego boksu. Swoje treningi poszerzył też o brazylijskie jiu jitsu, którego tajniki odkrywa pod okiem instruktorów z zawierciańskiego klubu MMA „Animmals”.

 

Najpopularniejszym Sportowcem 2011 roku został Łukasz Typel. Piętnastolatek z Myszkowa Posiada 1 Dan w Taekwondo, uprawia boks i brazylijskie ju jitsu. W 2011 roku Łukasz wywalczył tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w kategorii semi - contact kadetów +170 cm podczas imprezy zorganizowanej w Opolu oraz tytuł vice-mistrza Polski w kategorii light - contact kadetów do 60 kg podczas zawodów w Ostródzie. Podczas turnieju zorganizowanego w Czeladzi wywalczył dwa tytuły Mistrza Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego: w kategorii semi – contact kadetów do 170 cm oraz w kategorii light – contact oraz kadetów do 66 kilogramów. Inne jego osiągnięcia w 2011 roku to wywalczone w Częstochowie tytuły Mistrz Pucharu „ORIENTU” w kategorii semi - contact kadetów +170 cm oraz w kategorii light - contact kadetów do 66 kilogramów. Tegoroczny laureat uzbierał 2021 głosów.

 

Zwycięzca plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca dwóch powiatów Myszkowskiego i zawierciańskiego w roku 2011 otrzymał TV Sony oraz walizkę Subaru Częstochowa–IDea Auto sp. z o.o.

 

Tradycyjnie już nagrodziliśmy wyłonionych przez dziennikarzy Trenera Roku i Działacza Roku. Nagrodę dla szkoleniowca odebrał trener grup młodzieżowych szczypiornistów Viretu Zawiercie Mariusz Szczygieł. W tym roku juniorzy pod jego wodzą dotarli do półfinałów Mistrzostw Polski. Turniej ćwierćfinałowy odbył się w Zawierciu. Podopieczni Mariusza Szczygła zajęli drugie miejsce, premiowane awansem. Zmagania półfinałowe odbyły się w Łodzi. Juniorzy Viretu zajęli miejsce trzecie.

 

Szkoleniowiec otrzymał od Szkoły Językowej Helen Doron z Zawiercia roczny kurs językowy dla dzieci i młodzieży wartości 1290 zł., ręcznik Subaru, notes i piłkę Idea Auto Subaru Częstochowa oraz telefon od myszkowskiego salonu Play.

 

Jak zawsze nie mieliśmy przecieków i nasi laureaci byli mocno zdziwienie. Zarówno trenera Mariusza Szczygła jak i działacza, obecnego prezesa MKS-u Myszków nominowaliśmy jednogłośnie. Świeżo upieczony szef niebiesko białych nie ukrywał zaskoczenia, a wyróżnienie potraktował jako wotum zaufania. My wspólnie z kibicami MKS-u trzymamy kciuki za drużynę, która będzie walczyła w tym sezonie o utrzymanie się w lidze okręgowej. Liczymy na to, że Tadeusz Bartnik, który był świetnym piłkarzem i jest wzorem dla młodych reprezentantów Myszkowa wraz z trenerem Wojciechen Osyrą będą umieli zmotywować ten zespół. Wyróżniony działacz otrzymał upominki od IDea Auto Subaru Częstochowa.

 

Nominowani zawodnicy otrzymali nagrody od firmy Maspex Wadowice- zestawy produktów firmy.  Od sali bankietowej VENUS w Myszkowie- tygodniowe karnety obiadowe dla wszystkich nominowanych sportowców oraz upominki od firmy Subaru Częstochowa.

 

Podczas gali krótki koncert zagrała grupa PKS Trio, która promuje swoją płytę Przystanek Pierwszy. Imprezę wraz z redaktorem naczelnym obu tygodników Jarosławem Mazankiem poprowadził członek Polskiego Związku Kolarstwa, zawodowy komentator sportowy Dariusz Skorupa.

 

Sebastian Ruciński

foto: MB


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama