Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 23 marca 2026 04:27
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

EKSTREMALNE ŁAZY

(Łazy) Gmina Łazy jest pionierem w zakresie legalnych i profesjonalnie przygotowanych tras dla miłośników jazdy terenowej. Kamieniołomy w Wysokiej i Niegowonicach, czyli Jurajska Strefa Przygody, to najlepsze miejsce na ekstremalne przeżycia. Już od 27 sierpnia każdy, kto chce, może tu poszaleć, bo kamieniołomy zostaną otwarte dla turystów.
Podziel się
Oceń

 

(Łazy) Gmina Łazy jest pionierem w zakresie legalnych i profesjonalnie przygotowanych tras dla miłośników jazdy terenowej. Kamieniołomy w Wysokiej i Niegowonicach, czyli Jurajska Strefa Przygody, to najlepsze miejsce na ekstremalne przeżycia. Już od 27 sierpnia każdy, kto chce, może tu poszaleć, bo kamieniołomy zostaną otwarte dla turystów.

- Łazy starają się na swoim terenie rozwijać turystykę ekstremalną i niekonwencjonalną. Takim miejscem będą kamieniołomy, czyli Jurajska Strefa Przygody. Łazy od kilku lat są ważnym miejscem na mapie offroadowej kraju. Choć teren oczywiście jest ograniczony, to daje nieograniczone możliwości jazdy – mówi burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

Dla wielu to również szansa na to, by jurajskie szlaki przestały być dewastowane.

Jest to najsłuszniejsze rozwiązanie. Mam jedynie nadzieję, że korzystający z tego typu torów nie będą dojeżdżać na miejsce quadami. Takie pojazdy powinno się dowozić na przyczepach. A tam niech już sobie szaleją do woli, bo warunki mają do tego świetne. Byleby innym nie przeszkadzali. To jest najważniejsze. Szlaki turystyczne co chwile dewastowane - podkreśla Andrzej Stróżecki prezes oddziału PTTK w Zawierciu. Trasy wytyczono w kamieniołomach, w których organizowane są ogólnopolskie mistrzostwa offroadowe. Zarówno Niegowonice jak i Wysoka zdobyły uznanie podczas Mistrzostw serii Poland Trophy. 50 hektarów terenu, to raj dla wielbicieli quadów i samochodów terenowych. Cennik i więcej informacji na www.jurajskiekamieniolomy.pl lub pod numerem do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łazach 326709790. (mpp)


 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NadiaTreść komentarza: Biedne zwierzęta,to jest miejsce bytowania rzadkich gatunków ptaków. Pięknie dbamy o ekologię,a te 259.miejsc pracy? No cóż ,nie każdy ma ambicję pracować jako robotnik czy też kasjer -sprzedawca w kolejnym supermarkecie.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 13:43Źródło komentarza: Miliard złotych dla Elemental na projekt w ZawierciuAutor komentarza: StanTreść komentarza: Nieźle się "bawią" ... i nie ma na takich żadnej kary? Mamy mnóstwo swoich cwaniaczków. Ale jak to jest, że wszędzie gdzie pojawi się ślad braci ze wschodu tam na 90% jest tak, że są oszustwa, złodziejstwo, przekręty. Oni naprawdę nie potrafią normalnie? A może dla nich normalnie to po prostu oszukiwać i okradać.Data dodania komentarza: 8.03.2026, 13:55Źródło komentarza: NIE MA WODY, NIE MA PRĄDU. JEST BIURO ZA 99 TYSIĘCY MIESIĘCZNIEAutor komentarza: abcTreść komentarza: u nas są spotkania rodzinne a ci z ŚJ jakoś nie chcą. Więc twój wyjątek w praktyce wcale potwierdza takiej dobroci ŚJData dodania komentarza: 3.03.2026, 10:29Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalnośćAutor komentarza: Eon MózgTreść komentarza: Tymczasem moja matka, która jest ŚJ jako jedna z niewielu w rodzinie, przez wiele lat organizowała duże spotkania rodzinne. Pozostali albo nic, albo w bardzo wąskim gronie. Wiele obiegowych opinii o ŚJ w praktyce się nie potwierdza. A przyczyny rozluźniania więzi w rodzinie są bardzo różne, często to szalone tempo życia, a ktoś błędnie może wiązać to z czymś innym.Data dodania komentarza: 1.03.2026, 21:52Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalność J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Popieramy bojkot Polmleku! Też tak robimy. Im więcej świadomych konsumentów, tym mniej byłoby takich spraw. Warto w sklepie patrzeć nie tylko na nazwę handlową produktu, ale również kto to wyprodukował. Tak jest np. z masłem produkowanym przez Polmlek, ale pod nazwą własną dyskontu.Data dodania komentarza: 18.02.2026, 15:09Źródło komentarza: KONIEC MASŁA ZE SZCZEKOCINAutor komentarza: zaqTreść komentarza: świetna reklama ;) nie kupię nic produkowanego przez "polmlek"Data dodania komentarza: 18.02.2026, 13:37Źródło komentarza: KONIEC MASŁA ZE SZCZEKOCIN
Reklama
Reklama
Reklama RentSTEEL  -stal pręty siatka wypalanie plazmą