Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 09:06
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

JASEŁKA DLA SERGIUSZA

(Łazy) Cała gmina Łazy włączyła się do kampanii charytatywnej na rzecz 2 letniego Sergiusza Cyrana, który rok temu uległ ciężkiemu poparzeniu w wyniku spożycia środka do czyszczenia rur. 30 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach odbyły się nietypowe Jasełka, 4 lutego dla Sergiusza zagrają zespoły Hunter, Carrion i Stupify, a 13 lutego oldboje z Zawiercia i Łaz.
Podziel się
Oceń

(Łazy) Cała gmina Łazy włączyła się do kampanii charytatywnej na rzecz 2 letniego Sergiusza Cyrana, który rok temu uległ ciężkiemu poparzeniu w wyniku spożycia środka do czyszczenia rur. 30 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach odbyły się nietypowe Jasełka, 4 lutego dla Sergiusza zagrają zespoły Hunter, Carrion i Stupify, a 13 lutego oldboje z Zawiercia i Łaz.

 

Burmistrz Maciej Kaczyński i dyrektor OSiR-u Konrad Knop w roli Królów, sekretarz Ilona Pelon Diablicą, Maciej Kubiczek Lucyferem, ks. Piotr Markowicz Herodem, radna Marta Grzesica, jako Jagna, a radna Elżbieta Petryka jako pasterka - to tylko część obsady Jasełek, które 30 stycznia odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach. Udział znanych w środowisku lokalnym osób przyciągnął większą publiczność niż niejeden znany aktor, co sprawiło, że konto Sergiusza wzbogaciło się o ponad 4 tysiące zł. Do udziału w akcji nie trzeba było nikogo specjalnie namawiać. Wszyscy zgodzili się bez wahania, nawet sam burmistrz.

 

- Cel był tak szczytny, że mógłbym zagrać nawet halabardnika – mówi z uśmiechem burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, któremu przypadła rola Króla. -Jak było widać podczas spektaklu pomysł dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach okazał się trafiony, choć na początku obawialiśmy się czy publiczność dopisze. Jeden z widzów powiedział nam po występie, że ostatni raz w 1978 roku tyle osób widział w domu kultury. Nie wszystkim udało się podobno zobaczyć nasze Jasełka, dlatego spektakl zostanie wystawiony jeszcze raz – dodaje burmistrz.

 

Oprócz „dużych” aktorów na scenie pojawili się także uczniowie: Adrian Lewandowski, Joanna Janus, Dominik Łowicki, Bartek Wałcerz, Ola Mogiła i Megi Jachymiak. Aktorom towarzyszył zespół muzyczny „Z Radością” pod kierunkiem Marcina Wałcerza, radnego z Łaz.

 

Kolejny spektakl już 20 lutego o godzinie 17.00.

 

HUNTER, CARRION I STUPIFY ZAGRAJĄ W ŁAZACH

4 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” o godz. 18.00 dla Sergiusza zagrają zespoły: Hunter, Carrion i Stupify.

 

- Żyjemy w trudnych czasach, dlatego uważam, że każda taka akcja zasługuje na wsparcie. Myślę, że to bardzo ciekawa inicjatywa i mam nadzieję, że dużo osób przyjedzie na koncert – mówi Paweł Grzegorczyk wokalista zespołu Hunter.

 

Bilet wstępu na koncert to tylko 10 zł, ponieważ jest to koncert charytatywny można ofiarować więcej niż kosztuje bilet.

 

TURNIEJ DLA SERGIUSZA

Do akcji włączyli się także zawierciańscy i łazowscy miłośnicy footballu, którzy 13 lutego zmierzą się podczas charytatywnego turnieju z którego dochód zasili konto Sergiuszka.

 

- Zobaczyłem tego chłopca podczas mini turnieju, który rozgrywał się w Łazach, wtedy postanowiłem, że my też musimy mu jakoś pomóc – przyznaje organizator turnieju Bonifacy Miklas, członek Zarządu UKS „Jedynka” Łazy.

 

Podczas turnieju zmierzą się drużyny: Optopol Zawiercie, Iglo Zawiercie, Fabian Kantor i UKS „Jedynka” Łazy. Mecze sędziować będzie sędzia Zdzisław Żelezik.

 

TY TEŻ MOŻESZ POMÓC

Przypomnijmy. W połowie lutego ub. r. Sergiusz zjadł środek do czyszczenia rur. W wyniku działania żrącej substancji chłopiec nie może normalnie jeść, ani mówić. Na domiar złego podczas pobytu w szpitalu chłopcu pękła aorta, w efekcie czego rdzeń kręgowy został nie dokrwiony i Sergiusz nie może chodzić.

 

Wszyscy, którzy chcą pomóc Sergiuszowi mogą przekazać swój 1% podatku lub dokonać darowizny na konto fundacji „Słoneczko”. Wystarczy w odpowiednim formularzu PIT w części: ”Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” „nazwa OPP” trzeba wpisać: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”, w polu „nr KRS” wpisać nr 0000186434, w polu „Wnioskowana kwota” wpisać kwotę, która nie może przekroczyć 1% należnego podatku, w polu „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem” należy wpisać „dla Sergiusza Cyran, symbol 73/C – na leczenie i rehabilitację”. Możecie też dokonać darowizny (poza formułą 1%) należy dokonać wpłaty na konto fundacji SŁONECZKO: SBL ZAKRZEWO, Nr Konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010, wpisując w tytule wpłaty: „Na leczenie i rehabilitację Sergiusza Cyran, symbol 73/C”. (JB) Foto (EC)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama