Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 12 lutego kina mogą być otwarte dla publiczności; w rygorze sanitarnym. Mają one prawo udostępniać 50% liczby miejsc, a widzowie lub słuchacze muszą mieć zakryte usta i nos, oraz nie mogą spożywać napojów i posiłków. W tej chwili otwarte są tylko kina studyjne – multipleksy pozostały „zaryglowane”. W związku z pandemią kina w Polsce były zamknięte od 7 listopada 2020 roku.