Okres świąteczny dla wielu wiąże się z wizytą kolędową, podczas której parafianie przyjmują do swoich domów księży. W tym roku, w wyniku szeregu obostrzeń księża nie będą mogli odwiedzić każdego domu. Zwykle o przyjęcie wizyty kolędowej bezpośrednio pytali ministranci, którzy dzwonili do każdych drzwi. Obecnie to również nie będzie możliwe. Nie znaczy to jednak, że wizyta kolędowa w ogóle się nie odbędzie.