Pod koniec kwietnia Zarząd Śląskiego Związku Gmin i Powiatów przyjął stanowisko w sprawie zasad rozdziału środków finansowych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jak już informowaliśmy na naszych łamach, 31 marca opublikowane zostały wyniki II naboru wniosków (w istocie było to już trzecie „rozdanie” środków z RFIL). Śląski Związek Gmin i Powiatów krytycznie ocenia rozdział pieniędzy, wyrażając sprzeciw wobec „skrajnie nietransparentnego sposobu rozdziału publicznych środków finansowych”.