Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 13 czerwca 2026 10:47
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

MYSZKÓW. KONCERT GALOWY XXVIII WOJEWÓDZKIEGO FESTIWALU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ. ZDJĘCIA

W Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbył się we wtorek, 11 listopada koncert galowy XXVII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej.
MYSZKÓW. KONCERT GALOWY XXVIII WOJEWÓDZKIEGO FESTIWALU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ. ZDJĘCIA

Autor: zdjęcia janusz strzelczyk

Podziel się
Oceń

W eliminacjach do finału festiwalu wzięło udział ponad 120 wykonawców. W koncercie galowym wystąpiło 13, w tym zespoiły śpiewacze,

Przed rozpoczęciem koncertu wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie oficerskie weteranom, członkom klubów rezerwistów i Drużyn Strzeleckich.

 

Nie dominują już  klasyczne  utwory piosenek ze śpiewnika patriotycznego, jak np. "Pałacyk Mikla, chociaż oczywiście i takie są. Są już utwory pisane specjalnie na festiwal. Bardzo intersujące było np. wykonanie "Modlitwy" Norwida. 


Specyfiką myszkowskiego festiwalu jest to, że występują wykonawcy ze szkół podstawowych, także z klas najmłodszych  aż do seniorów 60+. Z  średnich, małych ośrodków kultury, i  dużych miast jak Katowice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza. 

 

Laureaci tegorocznego festiwalu

 

W KATEGORII SOLISTÓW klasy I-III:
I MIEJSCE: MARCEL WŁASIUK – SP nr 42 w Sosnowcu

II MIEJSCE : ZUZANNA DESKA – GCKIiR w Poczesnej

III MIEJSCE: KLAUDIA KUBIAK -GCKIiR w Poczesnej

WYRÓŻNIENIE: ANTONINA KOZŁOWSKA – SP w Kroczycach

WYRÓŻNIENIE: LILIANA KOLASA – SP w Lgocie Górnej

WYRÓŻNIENIE: PAULINA SOBAŃSKA – Gminne Centrum Kultury w Popowie

W KATEGORII SOLISTÓW klasy IV-VI
I MIEJSCE: LEON GRZYBOWSKI

II MIEJSCE: TYMON GODEK – SP nr 42 w Sosnowcu

III MIEJSCE: ANTONINA SUCHECKA – Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach

WYRÓZNIENIE: ALICJA KĘPA – GOKiS w Mykanowie

W KATEGORII SOLISTÓW klasy VII-VIII
I MIEJSCE: LILIANA MOŚ – Miedźno

II MIEJSCE: ALAN KAMIŃSKI – SP w Olsztynie

III MIEJSCE: KAJA PIETRZAK – GCKIiR w Poczesnej

WYRÓŻNIENIE: GABRIELA PISAREK – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelisławicach

W KATEGORII SOLIŚCI DOROŚLI
I MIEJSCE: MARTYNA SWADŹBA – Zespół Szkół i Placówek Nr2 w Katowicach

II MIEJSCE: ANNA ZOFIA BARYŁA – VII Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Częstochowie

III MIEJSCE: PATRYCJA WOJCIECHOWSKA – Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej

WYRÓŻNIENIE: ZUZANNA PALA

W KATEGORII SOLISTÓW 55+:
WYRÓŻNIENIE: Andrzej Szczepański – Miejski Ośrodek Kultury w Porębie

W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNYCH klasy I-III
WYRÓZNIENIE- Zespół Folklorystyczny JANOWIANIE – SOKiS w Janowie

W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNYCH klasy IV-VI
I MIEJSCE: ZESPÓŁ WOKALNY – Miejski Ośrodek Kultury w Łazach

WYRÓŻNIENIE: Duet Amanda Dratwa i Nadia Słabosz – szkoła Podstawowa Nr3 w Myszkowie

W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNYCH klasy VII-VIII
WYRÓZNIENIE: Duet Julia, Maja Gajda – Szkoła Podstawowa w Kroczycach

W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNYCH Dorośli
I MIEJSCE: ZESPÓŁ SZANSA – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Tarnowskich Górach

II MIEJSCE: ZESPÓŁ WOKALNY STUDIO ART – Miejski Ośrodek Kultury w Porębie

WYRÓZNIENIE : ZESPÓŁ HARMIDER – Zespół Szkół i Placówek Nr2 w Katowicach

W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNYCH 55+:
I MIEJSCE: RETRO – Miejski Ośrodek Kultury w Porębie

II MIEJSCE: ESKADRA – Miejski Dom Kultury w Myszkowie

III MIEJSCE: ZESPÓŁ ZŁOTA JESIEŃ – Miejski Ośrodek Kultury w Porębie

W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNO – INSTRUMENTALNYCH klasy I-III
WYRÓZNIENIE : ZESPÓŁ TĘCZOWE NUTKI – SOKiS w Janowie

W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNO – INSTRUMENTALNYCH 55+
WYRÓZNIENIE : ZESPÓŁ JURA – Miejski Ośrodek Kultury w Łazach

W KATEGORII ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH:
I MIEJSCE: ZESPÓŁ ŚPIEWACZY LEŚNIAKI – MGCKSiT w Siewierzu

II MIEJSCE: ZESPÓŁ ZŁOTOPOTOCZANKI – SOKiS w Janowie

III MIEJSCE: ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY WRZOSOWIANIE – GCKIiR w Poczesnej

 W KATEGORII CHÓRÓW MŁODZIEŻOWYCH:
WYRÓZNIENIE: DZIECIĘCO MŁODZIEŻOWY CHÓR TUTTI – Miejski Ośrodek Kultury w Zawierciu
 

 

W KATEGORII CHÓRÓW DOROSŁYCH:
Nagród nie przyznano

 

 

Wykonawców oceniało jury

KAROLINA MRUGALSKA – INSTRUKTOR DS WOKALNO – MUZYCZNYCH w REGIONALNYM OŚRODKU KULTURY W CZĘSTOCHOWIE, PEDAGOG, WYKŁADOWCZYNI UNIWERYTETU JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE

2.JOANNA ŚWINIARSKA – SZEBESZCZYK – WOKALISTA, PEDAGOG, WYKŁADOWCZYNI UNIWERSYTETU JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE

3.MAREK KUDRA – DYRYGENT, CHÓRMISTRZ ,WYKŁADOWCA UNIWERSYTETU JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIEIE: DZIECIĘCO MŁODZIEŻOWY CHÓR TUTTI – Miejski Ośrodek Kultury w Zawierciu

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama