Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 21 kwietnia 2026 15:51
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Kicia Kocia w Galerii Jurajskiej

Kochają ją i oglądają miliony dzieci w całej Polsce. Przygody Kici Koci od lat inspirują najmłodszych do odkrywania świata, uczą samodzielności i empatii. Już 18 października Kicia Kocia zawita do Galerii Jurajskiej, by spotkać się ze swoimi małymi fanami.
Podziel się
Oceń

Już od 15 lat Kicia Kocia bawi i uczy najmłodszych, m.in. codziennych czynności oraz zasad bezpieczeństwa. Książeczki Anity Głowińskiej ma na swojej półce niemal każdy maluch. Tym bardziej że od kilku lat można także oglądać animacje z Kicią Kocią w roli głównej.


 

Teraz z bohaterką bestsellerowych książek będzie można spotkać się w Galerii Jurajskiej. Już 18 października szykuje się tam specjalne wydarzenie dla najmłodszych, zainspirowane przygodami Kici Koci, a także jej przyjaciela, Nunusia.

Na jeden dzień centralny plac Jurajskiej zamieni się w świat rodem z książeczek. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby spotkać ulubioną bohaterkę, zajrzeć do jej pełnego przygód świata, a także wziąć udział w edukacyjnych zabawach i aktywnościach inspirowanych książkami.


W programie wydarzenia znaleźć można m.in. wspólne czytanie bajek, które przeniosą najmłodszych do świata Kici Koci, warsztaty kreatywne i zabawy plastyczne, podczas których dzieci tworzyć będą prace inspirowane książkami, a także konkursy z nagrodami.

Ponadto dla najmłodszych przygotowany zostanie kolorowy plac zabaw z miękkimi elementami, zjeżdżalnią i klockami – idealne miejsce do wspólnej zabawy i odpoczynku. Pojawią się także gry multimedialne, które sprawdzą pamięć i koncentrację najmłodszych, a w kolorowej strefie zdjęć, stylizowanej na bajkową łąkę, będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Kicią Kocią i Nunusiem. Na uczestników czeka również sklepik z gadżetami inspirowanymi ulubioną serią książek.

– Zaplanowane na 18 października wydarzenie to szansa dla dzieci, aby nie tylko przenieść się do świata Kici Koci, poznać swoją ulubioną bohaterkę, ale także nauczyć się czegoś nowego – tak samo jak z książeczek. Imprezę przygotowaliśmy tak, aby łączyła dobrą zabawę i przygodę z edukacją najmłodszych – mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej.

Wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny. Impreza odbędzie się w godzinach od 12.00 do 19.00.

 

Galeria Jurajska to jedyna galeria handlowo-rozrywkowa w Częstochowie oraz regionalna destynacja zakupowa nr 1 w północnej części województwa śląskiego. Na powierzchni 49 000 m kw. klienci mogą znaleźć 200 sklepów, punktów usługowych oraz lokali gastronomicznych, a także szeroką ofertę rozrywkową. Ofertę obiektu wypełniają najpopularniejsze polskie i zagraniczne marki. Swoje sklepy mają tutaj m.in. Grupa LPP (Reserved, Cropp, House, Mohito, Sinsay), Grupa Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti), H&M, TK Maxx, Mango, New Yorker, Douglas, Rossmann, Sephora, Super-Pharm, Euro RTV AGD, Intersport, Empik, Smyk, JYSK, Apart i wiele innych. W Jurajskiej działa także wielosalowe kino Cinema City oraz strefa rozrywki Bajkowy Labirynt. Operatorem spożywczym jest natomiast sieć Biedronka. Do dyspozycji klientów udostępniany jest bezpłatny wielopoziomowy parking, który może pomieścić ponad 2000 samochodów. Ponadto Jurajska dysponuje aż czterema parkingami przyległymi, w tym autokarowym i motocyklowym, co łącznie zapewnia odwiedzającym 2300 miejsc postojowych. Na terenie galerii klienci znajdą nowocześnie zaaranżowaną strefę food court, a tuż przy galerii przestronne Bulwary Jurajskiej – ogród miejski nad Wartą z alejami spacerowymi, placem zabaw i fontanną. We wnętrzu obiektu przygotowano także kilka stref relaksu, w tym strefę dydaktyczno-wypoczynkową z akwariami słono- i słodkowodnymi. Właścicielem galerii jest GTC S.A.

Grupa GTC jest wiodącym inwestorem i deweloperem, który od 30 lat działa na największych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma wybudowała do tej pory 82 biurowce i centra handlowe o łącznej powierzchni 1,4 mln m kw.  Aktualnie, GTC zarządza portfelem 44 budynków oferujących 727 tys. m kw. przestrzeni do wynajęcia w największych miastach w Polsce, a także w Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Od 2024 r. jest też właścicielem blisko 5,2 tys. lokali mieszkaniowych w Niemczech. Dodatkowo, GTC realizuje obecnie ponad 65 tys. m kw. powierzchni komercyjnej w pięciu projektach i posiada zapas gruntów, na których mogą powstać kolejne. Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu. 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą.Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30Źródło komentarza: BRUDASYAutor komentarza: markoTreść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł.Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33Źródło komentarza: BRUDASYAutor komentarza: NauczycielkaTreść komentarza: A co ze szkołą była w niej kontrola? Ja jestem emerytowaną nauczycielką w szkole, w której pracowałam dyżur w szatni na przerwie pełniła jedna z Pań sprzątających (często pomagała mniejszym dzieciom ubrać się) a na korytarzu dyżurują nauczyciele. W szatniach dzieją się „różne” sytuacje. Swoją droga mam nadzieję że ta pani w Policji nie zostanie tylko będzie usunięta.Data dodania komentarza: 24.03.2026, 17:47Źródło komentarza: POLICJANTKA OSKARŻONA O POBICIE UCZNIA. SPRAWA JUŻ W SĄDZIEAutor komentarza: NadiaTreść komentarza: Biedne zwierzęta,to jest miejsce bytowania rzadkich gatunków ptaków. Pięknie dbamy o ekologię,a te 259.miejsc pracy? No cóż ,nie każdy ma ambicję pracować jako robotnik czy też kasjer -sprzedawca w kolejnym supermarkecie.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 13:43Źródło komentarza: Miliard złotych dla Elemental na projekt w ZawierciuAutor komentarza: StanTreść komentarza: Nieźle się "bawią" ... i nie ma na takich żadnej kary? Mamy mnóstwo swoich cwaniaczków. Ale jak to jest, że wszędzie gdzie pojawi się ślad braci ze wschodu tam na 90% jest tak, że są oszustwa, złodziejstwo, przekręty. Oni naprawdę nie potrafią normalnie? A może dla nich normalnie to po prostu oszukiwać i okradać.Data dodania komentarza: 8.03.2026, 13:55Źródło komentarza: NIE MA WODY, NIE MA PRĄDU. JEST BIURO ZA 99 TYSIĘCY MIESIĘCZNIEAutor komentarza: abcTreść komentarza: u nas są spotkania rodzinne a ci z ŚJ jakoś nie chcą. Więc twój wyjątek w praktyce wcale potwierdza takiej dobroci ŚJData dodania komentarza: 3.03.2026, 10:29Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalność
Reklama
Reklama