Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 29 kwietnia 2026 06:51
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Mezo, Stachursky i Farba na scenie Jurajska Summer Festival. Druga odsłona już 26 lipca

W pierwszej dekadzie lat dwutysięcznych rządzili na listach przebojów. Dziś, po latach na scenie, wciąż przyciągają tłumy fanów. Będzie można się o tym przekonać podczas Jurajska Summer Festival.
Podziel się
Oceń

Druga odsłona największej wakacyjnej imprezy w Częstochowie, która odbędzie się już 26 lipca, będzie miała nostalgiczny charakter i wypełnią ją największe przeboje polskiej muzyki. Wszystko za sprawą artystów, którzy pojawią się na Bulwarach Jurajskich. 

Przed częstochowską publicznością wystąpią Stachursky, zespół Farba i Mezo.

Charakterystyczny, zachrypły głos, przeboje takie jak „Typ niepokorny”, „Czuję i wiem”, „Szampan i truskawki”, „Kieliszki” oraz „Essa” w duecie z BBX – Stachurskyego zna każdy w Polsce. Artysta od dekad występuje na scenie, łącząc muzykę pop z dance. Stachursky pojawi się na scenie już o godz. 18.00.

Publiczność rozrusza także zespół Farba. Grupa, która ponad 20 lat temu zasłynęła potrójnie platynowym singlem „Chcę tu zostać”, wystąpi na Jurajska Summer Festival z godzinnym koncertem, podczas którego będzie można usłyszeć jej największe przeboje, a także nowsze piosenki.

Na wielki finał drugiej odsłony wystąpi Mezo. Jego przeboje, łączące pop i hip-hop, takie jak „Ważne”, „Aniele”, „Sacrum” czy „Wstawaj”, przez tygodnie nie schodziły z list przebojów i do dziś można je usłyszeć w największych rozgłośniach radiowych. Muzyk jest laureatem m.in. Eska Music Awards, VIVA Comet i Superjedynki. Dwukrotnie nominowany był także do Fryderyków.

– Pierwsza odsłona tegorocznego festiwalu, na której wystąpili KaeN, Tribbs i Verba, przyciągnęła tłumy młodych fanów dobrych brzmień. Tym razem do zabawy chcemy poderwać nieco starszą publiczność, która doskonale pamięta początek lat 2000 i przeboje, które wtedy królowały – mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej.

– Szykuje się więc nostalgiczna podróż w czasie, a także spotkanie z hitami, które dziś są już kultowe. Każdy bowiem zna „Typa niepokornego”, „Sacrum” czy „Chcę tu zostać”. To idealne przeboje na lato, które warto wspólnie zaśpiewać na Jurajska Summer Festival – dodaje.

Ale tegoroczny festiwal to nie tylko koncerty. Impreza rozpoczyna się już o godz. 16.00 od Festiwalu Baniek. Będzie to niepowtarzalna atrakcja dla całych rodzin, podczas której będzie bawić się wśród unoszących się w powietrzu baniek. Szykuje się też zabawa w… pianie. 

Całe wydarzenie rozkręcą także DJ-e – Max Kolankov i Chojrak, na scenie pojawi się też częstochowski zespół Efortles, grający grunge. Ponadto organizatorzy przygotowali m.in. strefę gastronomiczną, która zaspokoi każdy apetyt. Przy Bulwarach Jurajskich znaleźć będzie można także food trucki i kramy z pysznościami. Nie zabraknie też strefy dla dzieci z zabawami oraz dmuchańców.

Ostatnia tego lata odsłona Jurajska Summer Festival zaplanowana jest na 23 sierpnia. Wakacyjne show zakończą koncerty: Bueno Clinic, Prisoners Show oraz C-Bool.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi. Patronat medialny sprawują: TVP Katowice, TVP Info, RMF MAXX, Życie Częstochowy i Powiatu, Media Hero oraz TV juRAJSKA. Organizatorem jest Imprezowy Kartel.

Źródło: Galeria Jurajska/Guarana PR

Galeria Jurajska to jedyna galeria handlowo-rozrywkowa w Częstochowie oraz regionalna destynacja zakupowa nr 1 w północnej części województwa śląskiego. Na powierzchni 49 000 m kw. klienci mogą znaleźć 200 sklepów, punktów usługowych oraz lokali gastronomicznych, a także szeroką ofertę rozrywkową. Ofertę obiektu wypełniają najpopularniejsze polskie i zagraniczne marki. Swoje sklepy mają tutaj m.in. Grupa LPP (Reserved, Cropp, House, Mohito, Sinsay), Grupa Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti), H&M, TK Maxx, Mango, New Yorker, Douglas, Rossmann, Sephora, Super-Pharm, Euro RTV AGD, Intersport, Empik, Smyk, JYSK, Apart i wiele innych. W Jurajskiej działa także wielosalowe kino Cinema City oraz strefa rozrywki Bajkowy Labirynt. Operatorem spożywczym jest natomiast sieć Biedronka. Do dyspozycji klientów udostępniany jest bezpłatny wielopoziomowy parking, który może pomieścić ponad 2000 samochodów. Ponadto Jurajska dysponuje aż czterema parkingami przyległymi, w tym autokarowym i motocyklowym, co łącznie zapewnia odwiedzającym 2300 miejsc postojowych. Na terenie galerii klienci znajdą nowocześnie zaaranżowaną strefę food court, a tuż przy galerii przestronne Bulwary Jurajskiej – ogród miejski nad Wartą z alejami spacerowymi, placem zabaw i fontanną. We wnętrzu obiektu przygotowano także kilka stref relaksu, w tym strefę dydaktyczno-wypoczynkową z akwariami słono- i słodkowodnymi. Właścicielem galerii jest GTC S.A.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą.Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30Źródło komentarza: BRUDASYAutor komentarza: markoTreść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł.Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33Źródło komentarza: BRUDASYAutor komentarza: NauczycielkaTreść komentarza: A co ze szkołą była w niej kontrola? Ja jestem emerytowaną nauczycielką w szkole, w której pracowałam dyżur w szatni na przerwie pełniła jedna z Pań sprzątających (często pomagała mniejszym dzieciom ubrać się) a na korytarzu dyżurują nauczyciele. W szatniach dzieją się „różne” sytuacje. Swoją droga mam nadzieję że ta pani w Policji nie zostanie tylko będzie usunięta.Data dodania komentarza: 24.03.2026, 17:47Źródło komentarza: POLICJANTKA OSKARŻONA O POBICIE UCZNIA. SPRAWA JUŻ W SĄDZIEAutor komentarza: NadiaTreść komentarza: Biedne zwierzęta,to jest miejsce bytowania rzadkich gatunków ptaków. Pięknie dbamy o ekologię,a te 259.miejsc pracy? No cóż ,nie każdy ma ambicję pracować jako robotnik czy też kasjer -sprzedawca w kolejnym supermarkecie.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 13:43Źródło komentarza: Miliard złotych dla Elemental na projekt w ZawierciuAutor komentarza: StanTreść komentarza: Nieźle się "bawią" ... i nie ma na takich żadnej kary? Mamy mnóstwo swoich cwaniaczków. Ale jak to jest, że wszędzie gdzie pojawi się ślad braci ze wschodu tam na 90% jest tak, że są oszustwa, złodziejstwo, przekręty. Oni naprawdę nie potrafią normalnie? A może dla nich normalnie to po prostu oszukiwać i okradać.Data dodania komentarza: 8.03.2026, 13:55Źródło komentarza: NIE MA WODY, NIE MA PRĄDU. JEST BIURO ZA 99 TYSIĘCY MIESIĘCZNIEAutor komentarza: abcTreść komentarza: u nas są spotkania rodzinne a ci z ŚJ jakoś nie chcą. Więc twój wyjątek w praktyce wcale potwierdza takiej dobroci ŚJData dodania komentarza: 3.03.2026, 10:29Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalność
Reklama
Reklama
Reklama