czwartek, 9 maja 2024 18:10
Przeczytaj!

PIERWSZA PUCHAROWA PORAŻKA ALURONU

W czwartek 1 lutego siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrali pierwszy ćwierćfinałowy mecz w Pucharze CEV z Asseco Resovią. Wyjazdowe spotkanie z Asseco zakończyło się porażką Aluronu 3:0.

W czwartek 1 lutego siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrali pierwszy ćwierćfinałowy mecz w Pucharze CEV z Asseco Resovią. Wyjazdowe spotkanie z Asseco zakończyło się porażką Aluronu 3:0. Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe pomiędzy Asseco Resovią, a Aluronem CMC Wartą Zawiercie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili 4:1. Aluron szybko doprowadził do wyrównania 8:8 po ataku Mateusza Bieńka oraz Bartosza Kwolka. W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt. Jurajscy Rycerze bardzo dobrze spisywali się w obronie, a w ataku nie do zatrzymania był Mateusz Bieniek. Końcówka seta to błędy z obu stron na zagrywce. Set zakończył się wynikiem 25:22dla Resovii p ataku Torey Defalco.

W drugim secie nadal w szeregach rzeszowian dobrze funkcjonował blok, co dało im prowadzenie w początkowej fazie 7:4. Lecz Aluron ponownie jak w pierwszym secie zdołał doprowadzić do remisu 9:9. W kolejnych akcjach gospodarze po atakach Boyera i Defalco uzyskali trzypunktową przewagę. Po asie serwisowym Kozuba Asseco prowadziło już 18:14. W kolejnych akcjach blokiem popisali się Kłos oraz Louati. A po ataku Defalco gospodarze prowadzili już 21:14. Ostatni punkt w tej partii zdobył Boyer dając prowadzenie w ćwierćfinale 2:0.

Początek trzeciego seta podobnie jak poprzednie do wyrównana gra o czym świadczył remis 9:9. Lekką przewagę gospodarze wyprowadzili sobie po ataku Louatiego. Asa dołożył Karol Kłos i prowadzenie Resovii wynosiło już 17:14. Gdy Butrym dwa razy pomylił się w ataku przewaga resoviaków wzrosła do pięciu punktów. Piłkę meczową za trzecim razem atakiem po bloku zakończył Louati wynikiem 25:23.

Rewanż rozegrany został w czwarte 8 lutego w Sosnowcu. Wynik i opis podamy w kolejnym wydaniu.