czwartek, 9 maja 2024 15:24
Przeczytaj!

BEZ NIESPODZIANKI W STARCIU Z CZARNYMI RADOM

W niedzielę 4 lutego siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie podejmowali we własnej hali ostatnią w tabeli drużynę Czarnych Radom. Było to mecz 20. kolejki PlusLigi, które zawiercianie wygrali 3:0. W barwach Aluronu zadebiutowali w tym spotkaniu Thibault Rossard oraz Wojciech Szeląg, który wygrał trzecią edycję aukcji na rzecz WOŚP.

Od początku meczu trener Michał Winiarski do gry wystawił Patryka Łabę i Szymona Gregorowicza, którzy zastąpili Trévora Clevenota i Luke'a Perry'ego. A w miejsce Miłosza Zniszczoła pojawił się Wojciech Szeląg, zwycięzca trzeciej edycji aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale po chwili został zmieniony przez Zniszczoła. Dobrze w tym secie prezentował się Karol Butryn, który zaatakował skutecznie pięć razy i dołożył punkt blokiem. W pierwszym secie zawiercianie okazali się lepsi wygrywając 25:19.

Początek drugiego seta był bardzo wyrównany. Goście trzymali kontakt z Jurajskimi Rycerzami do remisu 10:10. Pięć kolejnych akcji padło jednak łupem Aluronu, a ich bohaterem był przede wszystkim Miguel Tavares, który odrzucał rywali od siatki mocnymi serwisami, a raz zapunktował bezpośrednio, gdy w przyjęciu nie poradził sobie Teklak i było już 15:10. Wypracowana przewaga utrzymała się już do końca partii. Którą skutecznym atakiem zakończył Patryk Łaba przy wyniku 25:21.

Trzeci set po dobnie jak poprzedni w początkowej fazie był bardzo wyrównany, aż do wyniku 10:9. A w kolejnych akcjach to Aluron przejął inicjatywę i po kilku minutach zrobiło się 16:12. Nie do zatrzymania był Butryn, który czyścił najtrudniejsze sytuacje, a kroku na drugim skrzydle dotrzymywał mu Łaba. Prowadzenie gospodarzy nie było zagrożone i spokojnie zmierzali do końca meczu. W końcówce przewaga Jurajskich Rycerzy jeszcze wzrosła, a ostatnie dwa punkty zdobyli dzięki błędom rywali w polu serwisowym kończąc tę partię wynikiem 25:20 i cały mecz 3:0.

W niedzielę 11 lutego w meczu dwudziestej kolejce siatkarskiej PlusLidze Aluron CMC Warta Zawiercie zagra na wyjeździe z Barkom Lwów. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 20:30.