środa, 8 maja 2024 12:38

ĆWIERĆFINAŁ PUCHARU CEV DLA JURAJSKICH RYCERZ

W rewanżowym meczu siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie wygrali 3:0 na wyjeździe z włoską drużną Allianz Milano. W pierwszym meczu również góra byli zawiercianie, którzy pokonali ich 3:0. Tym samym zapewniając sobie awans do ćwierćfinału pucharu CEV, w którym zmierzą się z Asseco Resovią.

Początek meczu to wyrówna gra do stanu 2:2. W kolejnych akcjach zawiercianie zbudowali przewagę zdobywając pięć punktów z rzędu po zagrywkach Bartosza Kwolka i było 3:8. Zawiercianie w tej partii dobrze prezentowali się na zagrywce i popełniali mniej błędów od rywali. W końcówce Włosi zmniejszyli straty dochodząc Aluron na 19:21, ale Jurajscy Rycerze dowieźli przewagę do końca wygrywając seta wynikiem 22:25.

W drugiej partii również goście lepiej rozpoczęli zawiercianie, którzy na początku prowadzenie 7:3. Jednak przewaga ta nie została utrzymana. W środkowej części seta zawodnicy Allianz Milano odrobili straty i objęli prowadzenie 16:15. Podopieczni Michała Winiarskiego byli jednak skuteczniejsi w ataku i wgrali również tego seta do 22.

W trzecim secie trener Aluronu wpuścił na boisko zmienników. Pomimo zmian drużyna z Zawiercia wyglądała dobrze. Gra toczyła się punkt za punkt, a żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Po zaciętym i wyrównanym secie wygrali goście wynikiem 23:25.

W ćwierćfinale pucharu CEV zawodnicy Aluronu CMC Warty Zawiercie zmierzą się na wyjeździe z Asseco Resovią. Mecz rozegrany zostanie w czwartek 1 lutego o godzinie 18:00.

***

Allianz Milano - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (22:25, 22:25, 23:25)

Składy:

Allianz Milano: Kazijski, Reggers, Loser, Piano, Ishikawa, Porro, Colombo (libero) oraz Mergarejo, Vitelli, Dirlić. Trener: Roberto Piazza.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Tavares, Butryn, Kwolek, Clevenot, Zniszczoł, Bieniek, Perry (libero) oraz Kozłowski, Gąsior. Trener: Michał Winiarski.

Maaseik – Fenerbahce

Asseco Resovia - Aluron CMC Warta Zawiercie (1 lutego, godzina 18:00) (tu), foto: aluroncmc.pl