sobota, 11 maja 2024 23:38

ZWYCIĘSTWO SKALNIAKA NAD JURĄ

(Powiat myszkowski) W ubiegły weekend rozegrane zostały spotkania piątej kolejki częstochowskiej A-klasy. W sobotę 16 września LKS Skalniak Kroczyce pokonał u siebie GKS Jurę Niegowa 3:0, a KS Warta Poraj również u siebie wygrała z GKS-em Czarnymi Starcza 7:1. Natomiast w niedzielę 17 września rezerwy Zielonych Żarki na wyjeździe przegrały z MLKS-em Pilicą Koniecpol 5:0.

W ubiegły weekend rozegrane zostały spotkania piątej kolejki częstochowskiej A-klasy. W sobotę 16 września LKS Skalniak Kroczyce pokonał u siebie GKS Jurę Niegowa 3:0. Wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej połowie. W 61 minucie wynik utworzył Mateusz Kucharski. Na 2:0 w 73 minucie podwyższył Santiago Alvis Cortes, wynik w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry ustalił Szymon Mucha.

W innym sobotnim spotkaniu KS Warta Poraj również u siebie wygrała z GKS-em Czarnymi Starcza 7:1. Bramki dla Warty zdobyli Bartosz Kulej w 2 minucie, Wojciech Lemański w 3 minucie, Aleksander Górecki w 26 minucie, Vladyslav Kolomiiets w 60 minucie, Patryk Skoczyński w 70 minucie oraz dwie w ostatnich minutach meczu Dominik Szecówka. A dla gości honorowego gola zdobył w 88 minucie Bartosz Płaneta.

Natomiast w niedzielę 17 września rezerwy Zielonych Żarki na wyjeździe przegrały z MLKS-em Pilicą Koniecpol 5:0. Dwie bramki dla Pilicy zdobył Bartłomiej Wiśniewski, który trafiał w 4 i 50 minucie, a po jednej bramce dołożyli Adam Górski w 9 minucie, Damian Bekus w 14 minucie oraz Przemysław Samek w 38 minucie.

W najbliższy weekend rozegrane zostaną spotkania szóstej kolejki częstochowskiej A-klasie. W sobotę 23 września o godzinie 16:00 GKS Jura podejmie na własnym boisku MLKS Pilica Koniecpol, KS Warta Poraj również u siebie zagra z LKS-em Orkanem Rzerzęczyce, a LKS Zieloni II Żarki na wyjeździe zagrają z GKS-em Czarnymi Starcza. W niedzielę 24 września o godzinie 11:00 LKS Skalniak Kroczyce rozegra wyjazdowy mecz z LKS-em Wartą Mstów.

***

MLKS Pilica Koniecpol - LKS Zieloni II Żarki 5:0 (4:0)

Bramki: Bartłomiej Wiśniewski (4', 50'), Adam Górski (9'), Damian Bekus (14'), Przemysław Samek (38').

Żółte kartki: Sebastian Łopuszyński - Jakub Miklas.

Składy:

MLKS Pilica Koniecpol: Dominik Ptak - Przemysław Samek, Kamil Sztymala, Daniel Walasek (66' Adam Szymoniak), Dominik Woszczyna, Jakub Zjawiony, Grzegorz Kuziorowicz (46' Mateusz Dziewoński), Sebastian Łopuszyński (66' Dawid Kowalski), Damian Bekus (59' Emil Szczęsny), Adam Górski, Bartłomiej Wiśniewski. Trener: Grzegorz Kuziorowicz.

LKS Zieloni II Żarki: Bartosz Szczepanek - Sebastian Brzegowski, Miłosz Dub, Igor Garbacz, Wiktor Gordel, Wiktor Gwardyś, Bartłomiej Klauza, Piotr Kot, Kamil Kozik, Kacper Madej, Jakub Miklas. Trener: Sebastian Szczepankiewicz.

***

LKS Skalniak Kroczyce - GKS Jura 3:0 (0:0)

Bramki: Mateusz Kucharski (61'), Santiago Alvis Cortes (73'), Szymon Mucha (89').

Żółte kartki: Adrian Otręba, Szymon Kiszel - Norbert Pilis.

Składy:

LKS Skalniak Kroczyce: Sławomir Liberski - Oskar Dario Mena Quejada (88' Paweł Spyra), Yevhenii Oliinyk, Adrian Otręba, Sebastian Radosz (88' Jacek Kania), Daniel Rygalik (75' Michał Kurek), Michał Sołtysik, Santiago Alvis Cortes, Radosław Dudek, Szymon Kiszel, Mateusz Kucharski (78' Szymon Mucha). Trener: Paweł Spyra.

GKS Jura Niegowa: Bartłomiej Gęsikowski - Rafał Bacior, Hubert Cacoń, Damian Dratwa, Hubert Kot (78' Mateusz Idziak), Damian Kusaj (78' Jakub Głowacki), Sebastian Lamch, Daniel Lipiński, Mateusz Pilis, Norbert Pilis (88' Gabriel Magiera), Albert Włodarski (78' Kacper Pilis). Trener: Przemysław Lamch.

***

KS Warta Poraj - GKS Czarni Starcza 7:1 (3:0)

Bramki: Bartosz Kulej (2'), Wojciech Lemański (3'), Aleksander Górecki (26'), Vladyslav Kolomiiets (60'), Patryk Skoczyński (70'), Dominik Szecówka (85', 89') - Bartosz Płaneta (88').

Żółte kartki: Wiktor Gajek - Robert Śmietana.

Składy:

KS Warta Poraj: Daniel Kozieł (67' Bartosz Ociepka) - Bartosz Kulej (46' Przemysław Grabowski), Wojciech Lemański (60' Wiktor Gajek), Dawid Szecówka (55' Dawid Ligus), Volodymyr Travytskyi (46' Vladyslav Kolomiiets), Adam Kamela, Szymon Kapuściak, Maciej Konieczko (55' Patryk Skoczyński), Dawid Bednarski, Dominik Cichoń (46' Dominik Szecówka), Aleksander Górecki. Trener: Patryk Podwysocki.

GKS Czarni Starcza: Jakub Koterba - Dawid Bednarek, Robert Śmietana (74' Oskar Śmietana), Kamil Biś, Krzysztof Bolek, Jakub Caban, Nikodem Drost, Damian Gołąb, Paweł Hołota, Szymon Kamiński, Bartosz Płaneta. Trener: Damian Gołąb.