wtorek, 14 maja 2024 20:05

DRUŻYNY Z POWIATU MYSZKOWSKIEGO GÓRA W A-KLASIE

(Powiat myszkowski) W pierwszy weekend września drużyny grające w częstochowskiej A-klasie rozegrały spotkania trzeciej kolejki. W sobotę 2 września LKS Zieloni II Żarki wygrali u siebie z LKS-em Płomieniem Częstochowa 3:2, LKS Skalniak Kroczyce również u siebie zremisował z MLKS-em Pilicą Koniecpol 1:1, a GKS Jura Niegowa na wyjeździe wygrała GLKS-em Sokołem Olsztyn 2:1. Natomiast KS Warta Poraj w tej kolejce pauzuje.

W pierwszy weekend września drużyny grające w częstochowskiej A-klasie rozegrały spotkania trzeciej kolejki. W sobotę 2 września LKS Zieloni II Żarki wygrali u siebie z LKS-em Płomieniem Częstochowa 3:2. Bramki dla Żarek zdobyli Kacper Madej w 11 minucie, Kamil Kozik w 20 minucie oraz Miłosz Dub w 73 minucie, a dla gości na samym początku meczu zdobyli Kacper Fortuński w 6 minucie oraz Piotr Kaczmarkiewicz w 8 minucie.

LKS Skalniak Kroczyce również u siebie zremisował z MLKS-em Pilicą Koniecpol 1:1. Prowadzenie dla Skalniaka dła gol w 78 minucie Sebastiana Radosza, a do remisu w ostatniej minucie meczu doprowadził Przemysław Samek.

Natomiast GKS Jura Niegowa na wyjeździe wygrała GLKS-em Sokołem Olsztyn 2:1. Wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej połowie. W 57 minucie prowadzenie objęli gospodarze po golu Mateusza Majchrzaka. A w 63 minucie do wyrównania doprowadził Hubert Kot, a dwie minuty później Mateusz Pilis zapewnił trzy punkty Jurze.

W kolejny weekend rozegrane zostaną mecze czwartej kolejki częstochowskiej A-klasie. W sobotę 9 września o godzinie 11:00 LKS Zieloni II Żarki podejmą u siebie LKS Skalniaka Kroczyce, a o godzinie 16:00 KS Warta Poraj na wyjeździe zagra z KS-em Metal Rzeki Wielkie. Natomiast w niedzielę 10 września o godzinie 16:00 GKS Jura u siebie podejmie LKS Płomień Częstochowa.

***

LKS Zieloni II Żarki - LKS Płomień Częstochowa 3:2 (2:2)

Bramki: Kacper Madej (11'), Kamil Kozik (20'), Miłosz Dub (73') - Kacper Fortuński (6'), Piotr Kaczmarkiewicz (8').

Żółte kartki: nikt nie został ukarany kartką.

Składy:

LKS Zieloni II Żarki: Franciszek Suchecki - Igor Garbacz (70' Karol Pedoła), Wiktor Gwardyś, Bartłomiej Klauza (86' Łukasz Bednarski), Piotr Kot, Kamil Kozik (60' Wiktor Gordel), Kacper Madej, Alan Majuch (60' Jakub Kita), Jakub Miklas, Sebastian Brzegowski, Miłosz Dub. Trener: Sebastian Szczepankiewicz.

LKS Płomień Częstochowa: Igor Cierpiał - Marek Dziadczyk, Kacper Fortuński, Piotr Kaczmarkiewicz, Adrian Klepczyński, Cyprian Ligorowski, Jakub Magacz (46' Denys Lezhnyev), Nadian Nowicki, Piotr Nowicki, Mariusz Radecki, Daniel Trzciński. Trener: Adrian Klepczyński.