środa, 15 maja 2024 03:22

UDANY DEBIUT WARTY PORAJ W A - KLASIE

(Powiat myszkowski) W ubiegły weekend grę w nowym sezonie zainaugurowały drużyny występujące w częstochowskiej A-klasie. W sobotę 19 sierpnia LKS Zieloni II Żarki przegrały na wyjeździe z KS-em Piastem Przyrów 6:0, KS Warta Poraj wygrała ze swoją imienniczką ze Mstowa 4:1, GKS Jura Niegowa na wyjeździe przegrała z LKS-em Orkanem Rzerzęczyce 2:1, a LKS Skalniak Kroczyce na wyjeździe wygrała z LKS-em Płomieniem Częstochowa 0:5. Natomiast MKS Tauron II Myszków miał zmierzy się z GKS-em Czarni Starcza, jednak myszkowski klub zrezygnował z rozgrywek.

W ubiegły weekend  grę w nowym sezonie zainaugurowały drużyny występujące w częstochowskiej A-klasie. W sobotę 19 sierpnia LKS Zieloni II Żarki przegrał na wyjeździe z KS-em Piastem Przyrów 6:0. Już w 2 minucie prowadzenie gospodarzom dał Kamil Smoleń. W 14 minucie na 2:0 podwyższył Miłosz Kalyta. A w 28 minucie Artur Mysłek strzelił na 3:0. W drugiej połowie ponownie gola dla Piasta strzelił Miłosz Kalyta w 53 minucie. W 59 minucie Patryk Wicha podwyższył wynik na 5:0, a w 60 strzelanie dla gospodarzy zakończył Krystian Dors.

Natomiast KS Warta Poraj w swoim debiucie na boiskach A-klasy wygrała ze swoją imienniczką ze Mstowa 4:1. Dwie bramki dla Poraja strzelił Aleksander Górecki w końcówce meczu, a po jednej zdobyli Kamil Kozieł w 25 minucie oraz Adam Kamela w 63 minucie. Honorowe trafienie dla gości zdobył w 86 minucie Radosław Król.

GKS Jura Niegowa na inaugurację rozgrywek przegrała na wyjeździe z LKS-em Orkanem Rzerzęczyce 2:1. Jedyną bramkę dla Jury zdobył w 4 minucie Hubert Cacoń, a dla gospodarzy obie bramki zdobył Adam Dąbrowski strzelając w 17 i 70 minucie.

A LKS Skalniak Kroczyce na wyjeździe wygrał z LKS-em Płomieniem Częstochowa 0:5. Dwa gole zdobył w tym spotkaniu Sebastian Radosz, a po jednym Mateusz Kucharski, Santiago Alvis Cortes i Bartłomiej Kania.

Natomiast MKS Tauron II Myszków miał zmierzyć się z GKS-em Czarni Starcza, jednak myszkowski klub zrezygnował z rozgrywek.

W ostatnią sobotę sierpnia drużyny z naszego regionu rozegrają mecze drugiej kolejki częstochowskiej A-klasy. O godzinie 11:00 LKS Zieloni II Żarki podejmie u siebie GLKS Sokoła Olsztyn, o godzinie 13:00 GKS Jura również u siebie zagra z KS-em Piastem Przyrów, a o godzinie 17:00 Warta Poraj rozegra wyjazdowe starcie z KS-em Olimpią Hutą Starą, a Skalniak Kroczyce na wyjeździe zagra z GKS-em Czarnymi Starcza.

***

KS Piast Przyrów - LKS Zieloni II Żarki 6:0 (3:0)

Bramki: Kamil Smoleń (2'), Miłosz Kalyta (14', 53'), Artur Mysłek (28'), Patryk Wicha (59'), Krystian Dors (60').

Żółte kartki: nikt nie został ukarany kartką.

Składy:

KS Piast Przyrów: Andrii Shved (83' Kacper Grzesik) - Kamil Smoleń (72' Piotr Gruca), Tomasz Smoleń (73' Damian Liberda), Jakub Kuczyński, Filip Magiera (55' Kacper Matlingiewicz), Artur Mysłek, Błażej Radler, Tomasz Biedroń, Krystian Dors, Karol Hasikowski (45' Patryk Wicha), Miłosz Kalyta. Trener: Artur Mysłek.

LKS Zieloni II Żarki: Franciszek Suchecki (75' Tobiasz Dub) - Miłosz Dub (60' Aleks Dłubała), Igor Garbacz, Damian Garcarz, Wiktor Gordel (60' Antoni Banaś), Wiktor Gwardyś, Bartłomiej Klauza (75' Dominik Kot), Piotr Kot, Kamil Kozik, Jakub Miklas, Karol Pedoła. Trener: Sebastian Szczepankiewicz.

***

KS Warta Poraj - LKS Warta Mstów 4:1 (1:0)

Bramki: Kamil Kozieł (25'), Adam Kamela (63'), Aleksander Górecki (82', 89') - Radosław Król (86').

Żółte kartki: Dawid Szecówka, Adam Kamela - Damian Kowalczyk.

Składy:

KS Warta Poraj: Daniel Kozieł - Vladyslav Kolomiiets (46' Szymon Kapuściak), Kamil Kozieł (72' Mikołaj Barczyk), Maciej Makuch (46' Kacper Lula), Patryk Skoczyński (46' Volodymyr Travytskyi), Dawid Szecówka, Dominik Szecówka (64' Wiktor Gajek), Dawid Bednarski, Dominik Cichoń (46' Maciej Konieczko), Adam Kamela (66' Bartosz Kulej), Aleksander Górecki. Trener: Patryk Podwysocki.

LKS Warta Mstów: Michał Bruś - Piotr Dula, Andrzej Bogucki, Szymon Kluczny (46' Kamil Kuban), Szymon Nocoń, Piotr Rosiński, Oskar Weżgowiec (61' Adrian Boral), Mateusz Kluszewski, Damian Kowalczyk, Radosław Król, Maciej Niezabitowski. Trener: Miłosz Bielecki.

***

LKS Orkan Rzerzęczyce - GKS Jura Niegowa 2:1 (1:1)

Bramki: Adam Dąbrowski (17', 70') - Hubert Cacoń (4').

Żółte kartki: Rafał Adamowski, Filip Pruban, Damian Wiewióra, Michał Mermer - Damian Kusaj, Hubert Cacoń.

Czerwona kartka: Damian Kusaj.

Składy:

LKS Orkan Rzerzęczyce: Jakub Figzał - Paweł Figzał, Tobiasz Kowalik, Michał Kuban, Fabian Orlikowski (72' Damian Kowalik), Wojciech Politański (55' Rafał Adamowski), Filip Pruban, Adam Tasarz, Damian Wiewióra, Patryk Bednarek, Adam Dąbrowski (89' Michał Mermer). Trener: Mateusz Mielczarek.

GKS Jura Niegowa: Bartłomiej Gęsikowski - Hubert Cacoń, Cyprian Czyż, Hubert Kot, Damian Kusaj, Przemysław Lamch, Sebastian Lamch, Tomasz Latos (46' Gabriel Magiera), Szymon Milczarek, Kacper Pilis, Mateusz Pilis. Trener: Przemysław Lamch.

***

LKS Płomień Częstochowa - LKS Skalniak Kroczyce 0:5 (0:2)

Bramki: Mateusz Kucharski (23'), Sebastian Radosz (43', 56'), Santiago Alvis Cortes (60'), Bartłomiej Kania (81').

Żółta kartka: Adrian Klepczyński (z LKS-u Płomień Częstochowa).

Składy:

LKS Płomień Częstochowa: Igor Cierpiał - Marek Dziadczyk, Kacper Fortuński, Adrian Klepczyński, Denys Lezhnyev, Cyprian Ligorowski, Jakub Magacz, Bartosz Magras, Nadian Nowicki, Piotr Nowicki, Daniel Trzciński. Trener: Adrian Klepczyński.

LKS Skalniak Kroczyce: Sławomir Liberski - Santiago Alvis Cortes, Mateusz Kucharski, Radosław Dudek (61' Artur Kondas (74' Bartłomiej Kania)), Michał Kurek (79' Szymon Mucha), Daniel Rygalik (67' Paweł Spyra), Michał Sołtysik, Oskar Dario Mena Quejada, Dawid Mroziński (29' Szymon Kiszel), Adrian Otręba, Sebastian Radosz. Trener: Paweł Spyra.

Wyniki pierwszej kolejki częstochowskiej A-klasie:

KS Piast Przyrów - LKS Zieloni II Żarki 6:0

MKS Tauron II Myszków - GKS Czarni Starcza (MKS II Myszków nie przystąpił do rozgrywek)

Zestawy par drugiej kolejki częstochowskiej A-klasie:

LKS Zieloni II Żarki - GLKS Sokół Olsztyn 4:1 (26 sierpnia, godzina 11:00)

GKS Jura - KS Piast Przyrów 1:0 (26 sierpnia, godzina 13:00)

MLKS Pilica Koniecpol - LKS Płomień Częstochowa 2:0 ( 26 sierpnia godzina 14:00)

GKS Czarni Starcza - LKS Skalniak Kroczyce 0:3 (26 sierpnia, godzina 17:00)

KS Olimpia Huta Stara - KS Warta Poraj 2:2 (26 sierpnia, godzina 17:00)

LKS Warta Mstów - LKS Orkan Rzerzęczyce 1:0 (27 sierpnia godzina 11:00)