Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 4 czerwca 2026 19:02
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

JEDYNA TAKA MSZA W ROKU

(Żarki) Ruiny kościoła św. Stanisława w Żarkach to urokliwe i ciekawe miejsce, które przyciąga wielu turystów. Tylko raz w roku odbywa się tutaj msza święta. W niedzielę, 8 maja odbyła się wyjątkowa uroczystość. W nabożeństwie uczestniczyli mieszkańcy, strażacki i dzieci z żareckiej scholi. Tego dnia imieniny obchodzi również proboszcz z parafii w Żarkach.
Podziel się
Oceń

W niedzielę, 8 maja odbyły się coroczne uroczystości przy ruinach kościoła św. Stanisława w Żarkach. W nabożeństwie, które odbywa się w tym miejscu tylko raz w roku, wzięli udział mieszkańcy i dzieci z żareckiej scholi.

- Dzień uroczystości to również imieniny proboszcza ks. Stanisława. Nie zabrakło więc kwiatów od przedstawiciela samorządu żareckiego – zastępcy burmistrza Jakuba Granowskiego i zastępcy Przewodniczącej Rady Miejskiej Stanisławy Nowak – informuje Urząd Miasta i Gminy w Żarkach.

Wojciech Mszyca przywiózł zabytkowy rower. Jednoślad polskiej produkcji, mający ponad 90 lat, jest nadal w pełni sprawny i był nie lada atrakcją dla osób zebranych przy ruinach kościoła.

- Pan Wojtek przywiózł również album ze zdjęciami z czasów odbudowy ruin w latach 80-tych – dodaje żarecki magistrat.

No uroczystym nabożeństwie krótki koncert zagrała Kapela Ani-Ani, w repertuarze której znalazły się między innymi piosenki o Żarkach. W przygotowania do tegorocznej uroczystości zaangażowani byli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach, schola z żareckiej parafii, Grzegorz Matyja z firmy MATBUS za zapewnienie bezpłatnego przewozu na uroczystość, ekipa techniczna z Wiesławem Podlejskim na czele, zakonnicy z zakonu o. Paulinów w Leśniowie, Kapela Ani-Ani oraz Wojciech Mszyca. (es) Foto: UMiG Żarki


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama