Jak mnie wspominacie? -Zapytała obecna Wiceprezydent Zawiercia Małgorzata Benc na FB. „Pamiętam jak startując z list PiS-u powiedziała pani: „Prezes Kaczyński to mały Hitlerek”.

  • 08.09.2020, 16:02 (aktualizacja 08.09.2020, 16:09)
  • Jarosław Mazanek
Jak mnie wspominacie? -Zapytała obecna Wiceprezydent Zawiercia Małgorzata Benc na FB. „Pamiętam jak startując z list PiS-u powiedziała pani: „Prezes Kaczyński to mały Hitlerek”. z profiku FB Małgorzaty Benc Obecna wiceprezydent Zawiercia z PiS zaproponowała łańcuszek wspomnień. Inny członek PiS wypomniał jej porównywanie prezesa partii do Hitlera
Obecna Wiceprezydent Zawiercia Małgorzata Benc, powołana niedawno na to stanowisko przez Łukasza Konarskiego nas swoim profilu FB zaproponowała znajomym coś w rodzaju łańcuszka wspomnień: chciałabym, żebyś skomentował/a naszą znajomość. Np. miejsce przedmiot, człowiek, chwila w której mnie pamiętasz”. Dość często pojawiało się słowo „Solidarność” (M. Benc przez lata była przewodniczącą struktur związku w Zawierciu), szpital. Oraz wiele mniej czy bardziej banalnych skojarzeń. Jeden wpis intryguje. Adam Pucek, działacz partii Prawo i Sprawiedliwość do której -jak się dowiadujemy- niedawno wpisała się Małgorzata Benc, napisał takie wspomnienie: „Prezes Kaczyński to mały Hitlerek”. Adam Pucek jest obecnie asystentem posłanki PiS z Zawiercia Danuty Nowickiej i pisze, że pamięta nową wiceprezydentkę Zawiercia z wypowiedzi porównującej Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do Adolfa Hitlera. Czy taka wypowiedź faktycznie padła i kiedy? -pytamy asystenta poseł Danuty Nowickiej.

-Czy to pogląd, który wyrażała Małgorzata Benc o Jarosławie Kaczyńskim? -pytamy przez messenger.

-Możemy porozmawiać o moich wspomnieniach. Bodajże rok 2014, po wyborach parlamentarnych -pisze Adam Pucek.

Temat wydaje się ciekawy i pilny, więc decyduję się na rozmowę telefoniczną.

Adam Pucek: -Małgorzata Benc nie była wtedy członkiem Prawa i Sprawiedliwości, ale kandydowała z listy PiS. Odbywały się różne spotkania przedwyborcze, na jednym z nich Małgorzata Benc powiedziała te słowa o Kaczyńskim: że to mały Hitlerek. Była z tego wielka haja w strukturach zawierciańskiego PiS-u. Ale później jakoś to się rozeszło po kościach. Teraz pani Benc poprosiła o wspomnienia, jak ją kto pamięta z przeszłości. Mnie utkwiła właśnie ta jej wypowiedź.

Pamięć ludzka bywa zawodna jeśli chodzi o daty, szczegóły wydarzeń. W roku 2014 nie odbywały się wybory parlamentarne, tylko samorządowe. Z KW PiS do Rady Powiatu Zawierciańskiego startowała bez powodzenia obecna poseł Danuta Nowicka. Z tej samej listy KW PiS Małgorzata Benc zdobyła mandat radnej powiatowej. Wybory parlamentarne które wygrało PiS były w roku 2015. Danuta Nowicka kandydowała w nich, robiąc piąty wynik w okręgu 32, ale mandatu nie zdobyła. PiS zdobył wtedy 4 mandaty poselskie okręgu. Danuta Nowicka została posłanką PiS pod koniec kadencji, zastępując w XII 2018 posła Dariusza Starzyckiego, który został wicemarszałkiem województwa śląskiego. Samodzielnie Nowicka zdobyła mandat poselski w wyborach w 2019 roku.

-A więc to była jesień 2015, a nie 2014 roku- mówi Adam Pucek, asystent poseł PiS Danuty Nowickiej z Zawiercia, gdy przypominamy mu kiedy jakie wybory się odbywały.

Porównywanie prezesa PiS do Hitlera, czy jak w tym cytowanym przypadku „Hitlerka” nie jest nowością, choć ciekawe jak słowa sprzed kilku lat obecnej Wiceprezydent Zawiercia, członkini PiS odbiorą zwolennicy i wyborcy tej partii.

 

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
w interniecie nic nie ginie
w interniecie nic nie ginie 25.10.2020, 22:22
A to ciekaweeeee. Podgryzanie sie juz zaczelo ciekawe czym naprawde musiala podpasc pani z solidarnosci temu asystentowi poslanki ze tak przyrabal i jeszce sie nie tlumaczy bllebleeble ze to wyrwane z kontekstu i takie tam bajki tylko potwierdza ze jak bum cyk cyk tak musialo byc.Noooo jak na asystenta poslaknki to chyba nie z glupoty i bez pomyslunku takie wpisy publiczne. Czym innym przeciez jest drzemka w pracy straznika chyba to w porebie bylo kiedy o bozym swiecie sie zapomina
Bolo B29
Bolo B29 10.09.2020, 08:23
Jacy przywódcy , tacy i parti członkowie .

Pozostałe