Skuteczny angielski online – 5 ważnych wskazówek

  • 02.12.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Skuteczny angielski online – 5 ważnych wskazówek
Angielski online cieszy się popularnością wśród ceniących naukę w zaciszu własnego domu. W obecnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa to właściwie jedyna bezpieczna opcja dla tych, którzy nie chcą tracić kontaktu z językiem. Nie wszyscy wiedzą jednak, jak wygląda taka nauka i jak się do niej przygotować, aby skorzystać z zajęć w jak największym stopniu. Podpowiadamy zatem!

Angielski online a zajęcia stacjonarne

Zdarzają się obawy, że brak fizycznej obecności lektora czyni angielski online mniej skutecznym. Wcale nie musi tak być, gdyż istnieje wiele rozwiązań technologicznych i sposobów komunikacji. Niektóre kursy zakładają kontakt za pomocą komunikatora Skype. Takie rozwiązanie sprzyja konwersacjom, ale nie zaspokaja wszystkich potrzeb nauki języka.

Godne polecenia są lekcje, które odbywają się za pośrednictwem profesjonalnej platformy e-learningowej. Z takiego rozwiązania korzysta na przykład szkoła noProblem. Członkowie grupy widzą i słyszą nie tylko prowadzącego, ale również siebie nawzajem. Lektor ma do dyspozycji narzędzia nie występujące w zwykłych komunikatorach. To na przykład wirtualna tablica. Możliwość korzystania z materiałów audio-video – uruchamianych przez lektora a odbieranych przez słuchaczy w tym samym czasie.

Zalety nauki przez internet

W dobie koronawirusa podstawową zaletą nauki online jest jej bezpieczeństwo. To jednak nie jedyny atut internetu. Już wcześniej wiele osób wybierało taką opcję ze względu na jej wygodę i oszczędność czasu. Angielski online nie wymaga dojazdów. Niektórzy łatwiej skupiają się w domu niż w grupie.

Trzeba mieć, oczywiście, świadomość, że skuteczna nauka wymaga zapewnienia optymalnych warunków. Niezbędne jest wygospodarowane miejsce, uspokojenie domowników oraz wyeliminowanie rozpraszaczy. Przeważnie jest to po prostu kwestia właściwej organizacji.

Czy nauka angielskiego online jest skuteczna? – porady

Dla wielu osób angielski online stanowi nowość. Podpowiadamy zatem, co zrobić, by nauka była łatwiejsza, a czas lekcji optymalnie wykorzystany.

  • Zadbaj o czas i miejsce

Niektórzy potrzebują ergonomicznego biurka i krzesła, inni kanapy. Oba wybory są dobre, gdyż liczy się twój komfort. Ustal z domownikami, aby nie zakłócali tego czasu. Wyłącz telefon i telewizor w tle.

  • Przygotuj się wcześniej

Profesjonalna platforma do nauki języka daje wiele możliwości powtórek materiału, można odtworzyć zapis zajęć i w ten sposób wynotować ważne informacje, usłyszeć siebie i skorygować swoje błędy, nabrać większej świadomości językowej i komunikacyjnej. Ważne jest również korzystanie ze specjalnie zaprojektowanych i udostępnianych na platformie ćwiczeń do materiału z zajęć. Przejrzyj je, gdyż ułatwi to komunikację w czasie lekcji.

  • Sprawdź sprzęt

Złośliwość rzeczy martwych jest faktem, z pewnością komputer może więc zaskoczyć niekoniecznie miłą niespodzianką. Włącz go wcześniej, by dać sobie czas na ewentualne działanie. Przed rozpoczęciem kursu warto zainwestować w słuchawki z mikrofonem – jakość dźwięku będzie nieporównywalnie lepsza. Tym bardziej, że lektorzy są wyposażeni w profesjonalne zestawy słuchawkowe z mikrofonem co sprawia, że słuchacze są w stanie usłyszeć różnice w wymowie jak i lektorzy mogą korygować błędy popełniane przez słuchaczy.

  • Odzywaj się

Angielski online to taki sam kurs jak zajęcia stacjonarne. Lektor jest po to, by tłumaczyć i rozwiewać wątpliwości. Nie bój się pytać, zgłaszać uwag, sugestii. Nie stresuj się też wpadkami – każdy popełnia błędy. Lektor będzie tak samo dzielił czas pomiędzy uczestników jak na zwykłych zajęciach. Dodatkowo, ponieważ zajęcia w noProblem odbywają się w kameralnych grupach czas przypadający na jednego słuchacza jest proporcjonalnie większy również na zajęciach online.

  • Utrwalaj wiedzę poza zajęciami

Sama aktywność na kursie nie wystarczy, aby płynnie porozumiewać się w języku angielskim. Najważniejszy jest stały kontakt z językiem. Oglądaj seriale bez lektora, słuchaj podcastów, czytaj artykuły i książki. Korzystaj z powtórek proponowanych przez szkołę.

Profesjonalnie przygotowany i realizowany kurs angielskiego online będzie równie skuteczny, co zajęcia stacjonarne. A w niektórych aspektach nawet bardziej (audio, wideo). Warto zatem spróbować niezależnie od poziomu zaawansowania.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: