Reportaż Superwizjera TVN o aferze hejterskiej. Jest tam lokalny, "nasz" wątek

  • 23.09.2022, 21:34 (aktualizacja 24.09.2022, 13:04)
  • Jarosław Mazanek
Reportaż Superwizjera TVN o aferze hejterskiej. Jest tam lokalny, "nasz"…

Podziel się:

Oceń:

TVN w Superwizjerze 24 września wyemituje reportaż Grzegorza Głuszaka: "Spowiedź Małej Emi. Kulisy afery hejterskiej". W kolejnych dniach temat ma być jak się dowiadujemy w Uwadze TVN. Kim jest Mała Emi? I dlaczego, jak piszemy w tytule, sprawa ma myszkowski wątek?

Mała Emi, czyli Emilia Szmydt. TVN tak zapowiada temat reportażu: 

Internetowy profil „Mała Emi” znalazł się w centrum afery, która wstrząsnęła opinią publiczną i Ministerstwem Sprawiedliwości. Prowadziła go kobieta, która chciała pomóc w karierze swojemu ambitnemu mężowi. Od swoich mocodawców otrzymywała poufne dane, a także kłamstwa i insynuacje, które potem zamieszczała w mediach społecznościowych. Jej celem byli sędziowie nieprzychylni zmianom w sądownictwie.

Emilia Szmydt, czyli „Mała Emi” po raz pierwszy zdecydowała się opowiedzieć przed kamerą o swojej roli w aferze hejterskiej. Ujawniła jak działała tajna grupa ,,Kasta’’, a także wskazała kto ją inspirował do oczerniania oponentów. Dlaczego tą wiedzą wciąż nie jest zainteresowana prokuratura?

Zapraszamy na reportaż Grzegorza Głuszaka „Spowiedź małej Emi. Kulisy afery hejterskiej” w sobotę o 20:00 w TVN24 i we wtorek o 23:45 na antenie TVN. Cały odcinek już wkrótce na TVN24GO i player.pl.

O przygotowaniach do reportażu, którego najważniejszą częścią jest opowieść Emilii Szmydt, o której można powiedzieć, że była "wynajęta" do oczerniania sędziów nielubianych przez obecną władzę wiedzieliśmy od wielu miesięcy. Emilia Szmydt wyemigrowała do Wielkiej Brytanii. Kobieta najpierw służyła "Dobrej Zmianie", gdy zmieniła front, spotkał ją frontalny atak ze strony głównie telewizji rządowej, dawniej określanej jako publiczna. Za rządów Zjednoczonej Prawicy TVP stała się tubą,  a często pałką władzy na niepokornych obywateli, opozycję i sędziów. Można powiedzieć, że tę brudną robotę wykonywała dla rządzących, pojawiały się domysły, że na zlecenie osób z Ministerstwa Sprawiedliwości o najwyższym szczeblu. Gdy zmienia front, sama stała się ofiarą szczujni. Dobrano się do jej życia prywatnego, była zastraszana. 

Małej Emi wytoczono kilka procesów zarówno o zniesławienie jak i o stalking. W tych procesach broni jej adwokat Paweł Matyja, o którym możemy powiedzieć, że jest też stałym obrońcą dziennikarzy Kuriera Zawierciańskiego w  wytaczanych nam przez "Dobrą Zmianę", czy osoby kojarzone z obecną ekipą rządzącą procesach karnych i cywilnych. 

W reportażu "Spowiedź Małej Emi. Kulisy afery hejterskiej" zobaczymy też adwokata Pawła Matyję, który występuje jako obrońca i pełnomocnik Emilii Szmydt. Ale "Mała Emi" wytoczyła też z powództwa cywilnego procesy rządowej telewizji. Zarzuca rządowej stacji, że gdy ujawniła kulisty afery hejterskiej, sama była  oczerniana, miano naruszać jej  dobra  osobiste. Tu też reprezentuje ją adw. Paweł Matyja. 

"Mała Emi" przez prokuraturę jest oskarżana o stalking. Prokuratura prowadzi też od 3 lat śledztwo  w sprawie afery hejsterskiej, nielegalnych działań dyskredytowania i oczerniania Sędziów Sądów Powszechnych. Można zdecydowanie powiedzieć, że z tym śledztwem upolityczniona, zależna od polityków PiS-u i Solidarnej Polski, z której jest Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, się nie śpieszy. Przez 3 lata nie przesłuchano nawet Emilii Szmydt, zdecydowanie jednego z głównych świadków. 

TVN -na co liczymy- zrobił kolejny raz dobrą dziennikarską robotę. Emilia Szmydt na koszt stacji kilka miesięcy temu przyleciała z Wielkiej Brytanii na nagranie reportażu. Stacja pokryła wszystkie koszty jej pobytu. 

zwiastun reportażu znajdziecie tutaj: https://fb.watch/fJMNFPVzn_/

Jarosław Mazanek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe