ROWERZYŚCI I MOTOCYKLIŚCI POD LUPĄ DROGÓWKI

  • 19.09.2022, 18:00
  • red
ROWERZYŚCI I MOTOCYKLIŚCI POD LUPĄ DROGÓWKI Zdj.: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Podziel się:

Oceń:

(Zawiercie) W piątek (26 sierpnia) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Zawierciu prowadzili działania „Bezpieczny jednoślad”. Funkcjonariusze przyglądali się zachowaniu rowerzystów, jak również motorowerzystów i motocyklistów. Słowem - tych, którzy poruszają się jednośladami.

Podczas akcji mundurowi ujawnili prawie 60 wykroczeń. Działania “Bezpieczny jednoślad” prowadzone były w piątek, 26 sierpnia. Ich głównym celem była poprawa bezpieczeństwa tych, którzy poruszają się jednośladami, czyli rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów.


Spośród 59 wykroczeń, ujawnionych w trakcie akcji przez drogówkę, 26 z nich popełnili rowerzyści. Jak przypomina Policja, wszyscy użytkownicy dróg mają wpływ na bezpieczeństwo - nie tylko swoje, ale też innych osób. Niezwykle istotne jest to, by wszyscy znali i stosowali się do obowiązujących przepisów.


- Rowerzyści zaliczają się do niechronionych uczestników ruchu drogowego i ich udział w nawet niegroźnie wyglądających zdarzeniach, może zakończyć się dla nich poważnym kalectwem, a nawet śmiercią! - podkreśla Policja. (red) Zdj.: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

red

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe