Adwokaci rozjaśniają prawo!

  • 15.09.2022, 15:55 (aktualizacja 15.09.2022, 16:05)
  • JotM
Adwokaci rozjaśniają prawo!

Podziel się:

Oceń:

Rusza ogólnopolska akcja edukacyjna Naczelnej Rady Adwokackiej i Komisji Edukacji Prawnej NRA. Prawnicy, doświadczeni adwokaci i aplikanci w dniach 19-30 września będą bezpłatnie wyjaśniać zawiłości prawnicze w szkołach. Już teraz (rodzicu, nauczycielu, uczniu) poproś o zorganizowanie spotkania w Twojej szkole!
  • Średnio co sekundę ktoś, często nieświadomie, dokonuje jakiejś czynności prawnej przez Internet.

  • Zakupy online, koncerty, filmy i gry: coraz więcej aktywności przenosi się do świata wirtualnego, gdzie - szczególnie na młodych - czeka wiele zagrożeń prawnych.

  • Adwokaci wychodzą z inicjatywą, by pokazać młodzieży, jak uniknąć zagrożeń.

  • Od 19 do 30 września w niemal 100 szkołach będą „rozjaśniać prawo”.

 

Akcja edukacyjna „Adwokaci rozjaśniają prawo” rozpocznie się 19 września. W niemal 100 placówkach szkolnych, które zgłosiły się do programu, adwokaci i aplikanci adwokaccy będą prowadzić zajęcia dla uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej, II klas liceów oraz dla podopiecznych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych.

W akcji wezmą udział adwokaci i aplikanci z 24 izb adwokackich z całego kraju.

Z zajęć o bezpiecznym korzystaniu z zakupów online, poszanowaniu i ochronie praw autorskich i dóbr osobistych w internecie skorzysta kilkanaście tysięcy uczniów.

Akcja zakończy się 30 września 2022 r.

Do akcji włączyła się także Izba Adwokacka w Katowicach, Koordynatorem akcji w Izbie katowickiej jest adwokat Anna Prokopowicz, mail:[email protected], tel. 518267857 o czym informuje Rzecznik Prasowy ORA adwokat Paweł Matyja

JotM

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe