Biegi, nordic walking. ZAWIERCIANIN TRIUMFATOREM 43. BIEGU V STAWÓW

  • 03.09.2022, 14:29 (aktualizacja 03.09.2022, 14:32)
  • Tomasz Urbański
Biegi, nordic walking. ZAWIERCIANIN TRIUMFATOREM 43. BIEGU V STAWÓW

Podziel się:

Oceń:

(Myszków) W niedzielę, 5 czerwca po raz 43. odbył się Międzynarodowy Bieg V Stawów im. Zdzisława Burdy. W biegu głównym na dystansie 10 km wystartowało łącznie 137 zawodników tj. 94 biegaczy i 43 zawodników nordic walking. Tyle samo zawodników wystartowało w biegach dzieci i młodzieży. Zwycięzcą 43. Biegu V Stawów w kategorii open został Rafał Formicki z Zawiercia, przed Yuriyem Blahodirem z Ostrowa Wielkopolskiego, III miejsce zajął Dominik Klimek z Olsztyna.

Przedruk z Gazety Myszkowskiej nr 28/2022 z 16-07-2022

W niedzielę, 5 czerwca po raz 43. odbył się Międzynarodowy Bieg V Stawów im. Zdzisława Burdy. W biegu głównym na dystansie 10 km wystartowało łącznie 137 zawodników tj. 94 biegaczy i 43 zawodników nordic walking. Tyle samo zawodników wystartowało w biegach dzieci i młodzieży. Zwycięzcą 43. Biegu V Stawów w kategorii open został Rafał Formicki z Zawiercia, przed Yuriyem Blahodirem z Ostrowa Wielkopolskiego, III miejsce zajął Dominik Klimek z Olsztyna.

W kategorii nordic walking zwyciężył Karol Stiller z Częstochowy, na podium znaleźli się również Mariusz Bobrowski z Koniecpola oraz Mariusz Reczulski z Częstochowy.
Organizatorem 43. Międzynarodowego Biegu V Stawów im. Zdzisława Burdy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie, a honorowy patronat nad biegiem objął Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak. Trasa biegu, jak sama nazwa zawodów wskazuje, wiedzie wokół stawów. Na starcie biegu głównego, w tym dla nordic walking, na dystansie 10 kilometrów, stanęło 140 zawodników i zawodniczek, także z Czech i Ukrainy. Poza biegiem głównym rywalizowali przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych i ponad podstawowych na różnych dystansach dystansach od 100 m do 1,5 kilometra. (tu), foto: MOSiR Myszków

Tomasz Urbański

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe