I FESTYN INTEGRACYJNO-SPORTOWY W KOZIEGŁOWACH

  • 10.08.2022, 19:00
  • AM
I FESTYN INTEGRACYJNO-SPORTOWY W KOZIEGŁOWACH I Festyn Integracyjno-Sportowy w Koziegłowach

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 5 czerwca 2022 roku, na terenie kompleksu Orlik w Koziegłowach odbył się I Festyn Integracyjno– Sportowy zorganizowany przez organizacje pozarządowe Gminy i Miasta Koziegłowy. Wydarzenie miało charakter rodzinnego pikniku. Było także okazją do poznania możliwości i zaangażowania organizacji pozarządowych i grup społecznych w społeczne, kulturalne i sportowe życie gminy.

Festyn uroczyście otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, przedstawiając poszczególne organizacje pozarządowe, których reprezentanci wraz z nim byli obecni na scenie. Następnie przybyłych na festyn rozruszała Mariola Pasikowska z Positive Energy, która zaprosiła ich do udziału w zumbie.

Podczas festynu nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych. Można było też liczyć na bezpłatny poczęstunek. GKS Koziegłowy zorganizował na Orliku rozgrywki piłkarskie i konkursy sportowe z nagrodami. KS Warriors przygotował zabawę sprawnościową ze światełkami BlazePod oraz pokaz pierwszej pomocy. MGLKS Błękitni – zabawę rowerową z nagrodami. Najmłodszych zabawiał animator Hapi Hapi.

UKS Hattrick Lgota Górna zapewnił soki i napoje, KGW Mysłowianki – gofry i popcorn, a Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Koziegłowach – słodki poczęstunek. Wszystko to było bezpłatne, jak i również kiełbaski z grilla i dmuchańce. Natomiast Samorząd Mieszkańców Koziegłów oraz Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury ufundowali nagrody dla dzieci.

Wiele działo się dzięki Ochotniczym Strażom Pożarnym, które przygotowały różne atrakcje: pokaz musztry i rozciąganie liny gaśniczej , pokazy pierwszej pomocy i gaszenia oleju oraz obsługi urządzenia AED przez dzieci z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, pływanie ratowniczą łódką motorową, pokaz możliwości działka wodnego, wyposażenia samochodu pożarniczego Volvo wraz z osprzętem ppoż. Było też malowanie twarzy i konkursy dla dzieci i dorosłych.

Na scenie pojawił się też niespodziewany gość. Dwie urzekające piosenki zaśpiewała bowiem Polina z Ukrainy, która od kilku miesięcy przebywa na terenie gminy Koziegłowy

AM

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe