Lato w pełni, pogoda sprzyja. Podpowiadamy gdzie się udać nad wodę w powiecie zawierciańskim!

  • 06.08.2022, 16:17 (aktualizacja 06.08.2022, 16:31)
  • Katarzyna Joanna Lasota
Lato w pełni, pogoda sprzyja. Podpowiadamy gdzie się udać nad wodę w powiecie…

Podziel się:

Oceń:

W tegoroczne wakacje jest upalnie, słonecznie, co sprzyja kąpielom wodnym. W powiecie zawierciańskim mamy wiele kąpielisk. Nie wszystkie są strzeżone przez ratowników WOPR. W niektórych miejscach jest wiele dodatkowych atrakcji, a w innych musi nam wystarczyć samo kąpielisko. Podpowiadamy, gdzie w regionie znajdują się miejsca, gdzie można wypocząć rodzinnie w upalne dni.

GMINA IRZĄDZE
Zajazd Pstrąg - Irządze 197- przy kąpielisku duży parking, godziny otwarcia: 7.00-22.00

GMINA KROCZYCE
- Otwarte kąpieliska nad zalewami: Dzibice, ul. Sosnowa 
Kostkowice, ul. Kuźnia
Przyłubsko
Ośrodek Ciechan Zdrój Siamoszyce- Ośrodek sportów wodnych posiada wydzielone i strzeżone kąpielisko, nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy WOPR. Woda w zalewie posiada potwierdzoną badaniami I klasę czystości. Ośrodek posiada wypożyczalnię sprzętu wodnego: rowery wodne, kajaki oraz łodzie. 
- Hotel Fajkier Wellness & Spa
Lgota Murowana 37a, Kroczyce
W hotelu basen kryty dostępny nie tylko dla klientów - wymiary 17m x 6m wraz z atrakcjami, dostępny duży i bezpłatny parking, hotel idealny na spotkania biznesowe oraz pobyty rodzinne, około 100 miejsc noclegowych o wysokich standardach.

GMINA ŁAZY
- „Park Wodny Jura’’ ul. Tadeusza Kościuszki 46a, Łazy
To nowoczesny kompleks basenowy wraz z przyległą salą gimnastyczną i ścianką wspinaczkową. Składa się dwóch podstawowych części: rekreacyjnej oraz sportowej.
Część rekreacyjna to:
-basen rekreacyjno - szkoleniowy o głębokości od 0,8 m do 1,4 m - z biczami wodnymi, ławeczkami powietrznymi, kaskadą wodną, stacją hydromasaży bocznych i dennych oraz ścianą wspinaczkową
-brodzik dla dzieci o głębokości od 0,15 m do 0,45 m z „grzybkiem wodnym” oraz zjeżdżalnią dla najmłodszych dzieci
-nad basenem rekreacyjnym zjeżdżalnia o długości 72 m, z wylotem w osobnej niecce
-wanna jacuzzi do hydromasażu o z masażem wodnym i powietrzno – wodnym
-zespół saun: sauny suchej „fińskiej” i sauny parowej „tureckiej”
Część sportowa:
-basen o wymiarach 25 m x 12,5 m z sześcioma torami do pływania.
W pozostałej części budynku mieści się jeszcze siłownia, gabinet odnowy biologicznej oraz lokal gastronomiczny.Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek od 7.00 do 22.00; Soboty, Niedziele i Święta od 10.00 do 22.00.
-„Zalew Mitręga”ul. Wiejska, Łazy
W okresie letnim, dostępne strzeżone kąpielisko, plaża, wypożyczalnia sprzętu wodnego, boisko do siatkówki plażowej, gastronomia i parking, Zalew Mitręga jest także rajem dla wędkarzy, idealne miejsce do organizacji imprez plenerowych.
GMINA OGRODZIENIEC
-„Hotel Poziom 511” ul. Bonerów 33 Podzamcze
Kryty 20-metrowy basen dla klientów, łaźnia parowa, sauna fińska, 6 gabinetów SPA, parking.
GMINA PILICA
- „Zalew w Pilicy”
Przy ulicy 17 Stycznia Pilica. Idealne miejsce wypoczynku dla turystów, niedaleko zalewu znajduje się Pałac Padniewskich w Pilicy, a kilka kilometrów dalej ruiny zamku w Smoleniu, zalew otwarty dla każdego, w sezonie letnim strzeżony przez ratowników, poza sezonem idealny dla wędkarzy.

GMINA PORĘBA
- Dwa zalewy:
Poręba I, ul. Rzeczna, Poręba,
Poręba II, ul. Czarnej Pszemszy, Poręba,
- „Basen MOSiR”, niestety w tym sezonie nieczynny

GMINA SZCZEKOCINY
- „Zalew w Szczekocinach” Tartaczna
Zalew o powierzchni 3 ha, dostępny całorocznie, miła okolica, wokół zalewu rozwija się rekreacja, wędkarstwo.

GMINA WŁODOWICE
- „Ośrodek Wypoczynkowy Orle Gniazdo Hucisko” ul. Orle Gniazdo 20 Hucisko. Basen zewnętrzny, dostępny bezpłatnie dla klientów ośrodka.
- „Zalew we Włodowicach”
Miejsca kąpielowe, nad którymi czuwają w sezonie letnim ratownicy WOPR, miejsca do biwakowania, plac zabaw dla dzieci, las.
- „Otwarty basen w Rudnikach”
Dostępny sezonowo, bezpłatny, zalesiona okolica.

GMINA ZAWIERCIE
- Villa Verde Congress & Spa - Park Wodny ul. Mrzygłodzka 273,Zawiercie. Park Wodny czynny jest codziennie w godz. 8:00-21:00
- Kryta pływalnia OSiR ul. Pomorska 61, Zawiercie. Basen posiada 5 torów o długości 25m. i głębokości od 1,30 do 1,80m, oraz 6 tor który jest wypłycony celem nauki pływania dla najmłodszych. To doskonałe miejsce na wypoczynek, a także świetną zabawę.
- Hotel Zawiercie ul. Wierzbowa 6, Zawiercie. Basen czynny codziennie w godzinach 07.00 do 22.00, BEZCHLOROWY, o wymiarach 16m/7m (głębokość 140 cm), bicze wodne, kaskada wodna masująca kark, gejzer powietrzny podwodny, podwodna fontanna, siedziska masażu perełkowego, dwa jacuzzi 6 osobowe z wodą morską, iluminacja świetlna.
-Ośrodek Rekreacyjno- Wypoczynkowy „Morsko Plus”
Zawiercie, Morsko– Łężec Basen otwarty, czynny w okresie: czerwiec - sierpień; max głębokość 1,7 m, ponadto brodzik dla dzieci z małą zjeżdżalnią.

GMINA ŻARNOWIEC
- „DELPHINUS”ul. Miechowska 6, Żarnowiec 
Basen kryty 12x6m, siedziba dostępna dla osób niepełnosprawnych, podjazd dla wózków inwalidzkich, w budynku brak progów, na ścianach listwy dla niewidomych.
Pamiętajmy, aby podczas wypoczynku nad wodą zachować bezpieczeństwo. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, w upały należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, nie należy wchodzić do wody po spożyciu alkoholu, bezpośrednio po posiłku czy na czczo. Zd. Grupa biwakowa, Mapa Targeo, 

Katarzyna Joanna Lasota

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe