SPORTOWO-EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINNY

  • 17.07.2022, 14:15 (aktualizacja 17.07.2022, 14:26)
  • red
SPORTOWO-EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINNY

Podziel się:

Oceń:

(Żarnowiec) W połowie czerwca na stadionie Trzech Koron Żarnowiec odbył się rodzinny piknik sportowo-ekologiczny. Uczestniczyły w nim dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Wydarzenie obfitowało w różnorodne rozgrywki sportowe i atrakcje. Dzieci mogły obejrzeć z bliska wóz strażacki i karetkę Jurajskiej Grupy Ratownictwa Medycznego czy też obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło również czegoś na ząb.

II Piknik Rodzinny odbył się w piątek, 18 czerwca na stadionie sportowym Trzech Koron Żarnowiec. We wspólnej zabawie brały udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych wraz z rodzinami. Najpierw odbyły się biegi grupowe na dystansie 100 m (przedszkolaki), 200 m (klasy I-III), 300 m (klasy IV-VI) oraz 400 m (klasy VII-VIII). Przeprowadzono rozgrywki piłki nożnej, siatkówki, piłki plażowej i rzuty piłką lekarską. Zorganizowano też zajęcia zumby. Na dzieci czekały dmuchane zjeżdżalnie. Prócz tego najmłodsi uczestniczyli we wspólnych zabawach z animatorem.
Dzieci mogły z bliska obejrzeć wozy strażackie i karetkę Jurajskiej Grupy Ratownictwa Medycznego, jak również wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który poprowadził jeden z ratowników. W czasie zabawy można się było posilić grillowaną kiełbaską i ugasić pragnienie napojami.
Piknik był imprezą nie tylko o charakterze sportowym, ale również ekologicznym. Dzieci utworzyły osiedle domków ekologicznych z tektury. Przygotowano składane domki, a zadaniem najmłodszych było ich pomalowanie. Dzieci miały pokazać w jaki sposób można stosować energię odnawialną, jak segreguje się śmieci, jak wykorzystuje się ekologiczne oczyszczalnie ścieków. W tym zadaniu uczestniczyli również rodzice.
- Na stadionie pojawiło się także serduszko do wrzucania zakrętek z plastikowych butelek – to szczególnie piękny dar od mieszkańca Gminy Żarnowiec. Serduszko ustawione zostanie na rynku w Żarnowcu - zachęcamy do zbierania zakrętek, dzięki czemu będziemy mogli pomóc chorym dzieciom – informuje Urząd Gminy Żarnowiec.
W trakcie pikniku na stadionie Trzech Koron Żarnowiec stanęło stoisko KRUS i punkty informacyjne programu „Czyste powietrze”, Narodowego Spisu Powszechnego i Profilaktyki uzależnień, gdzie zainteresowani mieszkańcy mogli uzyskać od pracowników Urzędu Gminy informacje.
Na zakończenie imprezy wójt Grzegorz Scelina przekazał zwycięzcom biegów medale i dyplomy. Wśród uczestników pikniku rozlosowano też nagrody. Żarnowiecki Urząd Gminy przekazuje podziękowania sponsorowi serduszka na zakrętki, strażakom z OSP Chlina, OSP Wola Libertowska, OSP Żarnowiec, ratownikom medycznym JGRM, p. Natalii, która prowadziła zajęcia zumby dla dzieci, Radzie Rodziców z Przedszkola oraz Szkół Podstawowych z Żarnowca, Chliny i Małoszyc. 
(es) Foto: GOKSiT Żarnowiec

red

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe