W MYSZKOWIE JAK NA WOJNIE. Czyli co nam grozi, jak się uda program "Strzelnica w każdej gminie"

  • 15.07.2022, 07:00
  • Jarosław Mazanek
audio-2022-07-05-11-17-28-nagranie-mieszkanca.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

(Myszków) Mieszkańcy Nowej Wsi przeżywają horror, gdy na Strzelnicy Miejskiej przy ulicy Słowackiego odbywają się imprezy strzeleckie, albo gdy ćwiczą żołnierze Obrony Terytorialnej. Obiektem administruje LOK Myszków, a „Wojsko Macierewicza” jak zdarza się określać „terytorialsów” też tu przyjeżdża sobie postrzelać. Strzelnica, która przez modernizacją przyciągała co jakiś czas młodzież i dorosłych strzelających z KBKS-ów, nikomu nie przeszkadzała. Ale po modernizacji, na którą miasto dostało ponad 800 tysięcy, na strzelnicy „sportowej” z nazwy, zaczęli się pojawiać miłośnicy wojska i broni, którzy bawią się tu w wojsko. Jest broń automatyczna i regularna kanonada. Mieszkańcy Nowej Wsi piszą do burmistrza Włodzimierza Żaka, żeby „zamknął ten biznes”.

Fragment tekstu jaki ukazał się w całości w Gazecie Myszkowskiej nr 28 z 15-07-2022: Kto nie mieszka w pobliżu strzelnicy, może nie zrozumieć, jak bardzo odbywające się tam imprezy i szkolenia są uciążliwe dla mieszkających w  pobliżu. Dopiero gdy dostaliśmy od radnego Sławomira Jałowca nagranie wykonane przez jednego z mieszkańców, który mieszka bardzo blisko strzelnicy, zrozumieliśmy, że tam się po prostu nie da się żyć. Początkowo zamierzaliśmy wyciszyć wyzwiska, jakie padają w tle tej kanonady. Ale uznaliśmy, że ten głos wściekłości jaki słychać wśród salw z broni automatycznej jest zrozumiały i uzasadniony. Niczego nie wyciszamy!

Całość artykułu w wydaniu papierowym Gazety Myszkowskiej:

Nagrania kobiety, mieszkanki Nowej Wsi:

Nagranie z piątku 8 lipca 2022

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nagranie wcześniejsze:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jarosław Mazanek

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zdziwiony
Zdziwiony 21.07.2022, 09:46
Ale jak to w ogóle jest możliwe, że ktoś inny niż Policja czy Wojsko ma w domu karabin i kiedy tylko mu się podoba to biega z nim i strzela stwarzając zagrożenie dla wszystkich wokół??!! Jak tak dalej pójdzie, to niewiele już trzeba żebyśmy w Polsce mieli takie tragedie w szkołach czy centrach handlowych jak w USA czy Danii. Pozabierać im to wszystko w cholerę! Szpitale niech budują, a nie strzelnice!
Dziki
Dziki 15.07.2022, 14:08
A zamknąć to w ***!!! Niech strzelają po lasach.

Pozostałe