Dwa lata temu Pan Marcin uratował ludzi z pożaru: ODZNACZONY MEDALEM ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ

  • 01.07.2022, 08:30
Dwa lata temu Pan Marcin uratował ludzi z pożaru: ODZNACZONY MEDALEM ZA…

Podziel się:

Oceń:

(Koziegłowy, Myszków) Niezwykła odwaga, zdecydowanie w działaniu, opanowanie godne podziwu i poświęcenie dla ratowania ludzkiego życia. Tym właśnie wykazał się Pan Marcin Sommer. Przed dwoma laty, w kwietniu 2020 roku, dokonał heroicznego czynu. Nie zważając na niebezpieczeństwo, uratował lokatorów, którzy znajdowali się w płonącym domu. Za postawę godną podziwu mieszkaniec naszego powiatu został odznaczony medalem za ofiarność i odwagę.

Odznaczenie dla pana Marcina Sommera nadane zostało postanowieniem Prezydenta RP na wniosek Wojewody Śląskiego. Medal za ofiarność i odwagę przyznany został za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego. Odznaczenie mieszkańcowi powiatu myszkowskiego przekazał Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk w obecności Wicestarosty Mariusza Morawca.

Pan Marcin Sommer wczesnym rankiem 18 kwietnia 2020 roku przejeżdżał obok płonącego domu w Koziegłowach. Nie tracąc ani chwili i nie czekając biernie na przyjazd służb ratowniczych, Pan Marcin ewakuował mieszkańców z domu objętego pożarem.

- Zanim na miejscu pojawiły się służby ratownicze, zagrożeni mieszkańcy zostali wyniesieni z płonącego domu przez Marcina Sommera, który akurat przejeżdżał obok. Ewakuacja okazała się skuteczna – informuje Starostwo Powiatowe w Myszkowie.

Czyn, którego dokonał pan Marcin robi ogromne wrażenie i pozwala nie tracić wiary w ludzi i ich dobroć. Nie zważając na zagrożenie, podjął ryzyko, by ratować innych. Ten bezinteresowny i niezwykle odważny czyn nie tylko zasługuje na nagrodę, ale przede wszystkim powinien stanowić dla nas wszystkich wzór godny naśladowania. (es) Foto: Starostwo Powiatowe w Myszkowie


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe