WYJĄTKOWY GOŚĆ W STACJI CZYTELNIA

  • 28.06.2022, 17:00 (aktualizacja 30.06.2022, 08:36)
WYJĄTKOWY GOŚĆ W STACJI CZYTELNIA

Podziel się:

Oceń:

(Myszków) Znany pediatra i neonatolog prof. Jacek Rudnickim gościł na początku czerwca w Myszkowie. Spotkanie z autorem książki „Studium filozofii, sztuki i medycyny” odbyło się w Stacji Czytelnia MiPBP. Inicjatorką tego wyjątkowego spotkania była pani Prakseda Noszczyk.

Spotkanie z prof. dr hab. n. med. Jackiem Rudnickim odbyło się w poniedziałkowe popołudnie, 6 czerwca. Czytelnicy spotkali się z pisarzem w Stacji Czytelnia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Myszkowie. Wszechstronny gość myszkowskiej biblioteki opowiedział o swojej książce pt. „Studium filozofii, sztuki i medycyny”. Prócz tego, uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać na żywo własnych utworów muzycznych profesora Rudnickiego.

- Prof. dr n. med. Jacek Rudnicki to pediatra i neonatolog, kierownik Kliniki Patologii Noworodka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, prof. w Zakładzie Nauk Humanistycznych PUM. Stworzył model aparatu do elektroencefalografii (EEG), badań bioelektrycznej czynności mózgu, który stosuje się w intensywnej terapii noworodków – przybliża sylwetkę niezwykłego gościa myszkowska biblioteka.

To nie tylko wybitny lekarz i naukowiec. Profesor Jacek Rudnicki jest również autorem książek i muzykiem – w przeszłości należał do zespołu „Sklep z Ptasimi Piórami”. Oprócz dyskusji nt. książki autorstwa profesora, gość omówił też kilka wierszy Pani Praksedy Noszczyk, która była inicjatorką spotkania autorskiego z prof. Rudnickim. (es) Foto: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Myszkowie


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe