MŁODZI MISTRZOWIE KRÓLEWSKIEJ GRY

  • 28.06.2022, 13:30 (aktualizacja 30.06.2022, 08:14)
MŁODZI MISTRZOWIE KRÓLEWSKIEJ GRY

Podziel się:

Oceń:

(Koziegłowy) GKS Koziegłowy zorganizował w tutejszym Zespole Szkół turniej szachowy. Wzięło w nim udział ponad 20 uczniów z terenu gminy.

W szachowym turnieju, który rozegrany został w poniedziałek, 6 czerwca w Zespole Szkół w Koziegłowach, wzięło udział 26 uczniów. Wydarzenie zorganizowane zostało przez GKS Koziegłowy we współpracy z burmistrzem oraz dyrekcją ZS w Koziegłowach.

Uczestnicy turnieju podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe – klasy 0-4 oraz 5-8. Zawody rozegrano na dystansie 9 partii w tempie 15 minut na uczestnika. Wśród młodszych uczestników najlepszym szachistą okazał się Ryszard Wcisło, chodzący do 4 klasy w Zespole Szkół w Koziegłowach. Z kolei spośród starszych uczniów zwyciężył (nie po raz pierwszy) Dominik Jagiełło. Najmłodszym uczestnikiem szachowego turnieju był Ksawery Leśniak z przedszkola w Mysłowie. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki turnieju szachowego.

 

KLASY 0-4:

1. Ryszard Wcisło – klasa 4, ZS Koziegłowy

2. Filip Szatan – klasa 2, SP w Cynkowie

3. Bronisław Wróbel – klasa 3, ZS Koziegłowy

 

KLASY 5-8:

1. Dominik Jagiełło – klasa 7, ZS Koziegłowy

2. Kamil Białas – klasa 5, ZS Koziegłowy

3. Paweł Pisula – klasa 8, SPSK w Winownie

 

- Szczególnie cieszy postawa najmłodszych zawodników, którzy dopiero wchodzą w świat szachów. Dla wielu z obserwujących, którzy po raz pierwszy oglądają turniej szachowy, jest dużym zaskoczeniem, że przez tak długi czas (5-6 godzin) uczestnicy muszą być w pełni skoncentrowani. Gra w szachy to nie tylko zabawa, lecz naprawdę duży wysiłek dla zawodników – przekazuje prezes GKS Koziegłowy Tomasz Myga. (es) Foto: UGiM Koziegłowy

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe