Maszt przewróconej żaglówki wbił się w dno: WODNA POLICJA URATOWAŁA TRZY OSOBY

  • 11.06.2022, 09:00
Maszt przewróconej żaglówki wbił się w dno: WODNA POLICJA URATOWAŁA TRZY…

Podziel się:

Oceń:

(Poraj, Myszków) W ubiegły weekend policjanci z Myszkowa interweniowali na porajskim zalewie. Przewróciła się tam łódź, którą żeglowały trzy osoby. Nie były w stanie odwrócić łodzi, którą ostatecznie wyciągnięto liną cumowniczą. Jak się później okazało, maszt żaglówki wbił się w dno. Szybką interwencję podjęli mundurowi, którzy wciągnęli na pokład łodzi patrolowej trzy osoby, które znajdowały się w wodzie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wczesnym popołudniem, w sobotę 28 maja na porajskim zalewie przewróciła się łódź. Znajdowały się w niej trzy osoby – mężczyźni w wieku 48 i 23 lat oraz kobieta w wieku 21 lat. Jak relacjonowali, żaglówka przewróciła się z powodu silnego wiatru. Wszystkie osoby znalazły się w wodzie. Nie byli w stanie podnieść przewróconej żaglówki.

Zauważyli to wodni policjanci z Myszkowa, którzy w tym czasie pełnili służbę na zbiorniku wodnym w Poraju. Wciągnęli na pokład łodzi patrolowej uczestników rejsu. Ich łódź została wyciągnięta na brzeg liną cumowniczą. Okazało się, że maszt żaglówki wbił się w dno. Dzięki pomocy mundurowych wszystko zakończyło się szczęśliwie, ale aż strach pomyśleć co mogłoby się stać, gdyby na zalewie nie pełnili służby policjanci.

- Jak co roku w tym okresie, pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa na wodnych terenach rekreacyjnych w Poraju realizują policjanci z Myszkowa i Częstochowy. Sobotnia akcja ratunkowa była drugą w tym sezonie, która zakończyła się pomyślnie. Nikt bowiem z ratowanych osób nie ucierpiał i nie wymagał hospitalizacji – przekazuje myszkowska Policja. - Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie tego typu sytuacje kończą się szczęśliwie. Konsekwencje braku rozwagi podczas wypoczynku nad wodą mogą niekiedy okazać się tragiczne w skutkach. Jeszcze raz apelujemy o rozsądek – dodają mundurowi. (es) Foto: KPP Myszków


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe