Siódma edycja MINI DANCE SHOW za nami: POWIATOWY KONKURS TANECZNY PRZYCIĄGNĄŁ WIELU UCZESTNIKÓW

  • 12.06.2022, 12:00
Siódma edycja MINI DANCE SHOW za nami: POWIATOWY KONKURS TANECZNY PRZYCIĄGNĄŁ…

Podziel się:

Oceń:

(Poraj, powiat myszkowski) Po raz siódmy odbył się powiatowy konkurs taneczny dla przedszkolaków MINI DANCE SHOW. Ponad 100 roztańczonych kilkulatków zawładnęło sceną porajskiej „Bajki”.

Tegoroczna edycja konkursu MINI DANCE SHOW była siódmą odsłoną powiatowych zmagań tanecznych przedszkolaków. W tym roku na scenie sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju zaprezentowało się ponad 100 uczestników konkursu. Wydarzenie honorowym patronatem objęli Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk oraz Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak.

Konkurs utrzymany był w bajkowej tematyce, która bardzo przypadła do gustu dzieciom. Zarówno wejście, jak i scena były kolorowo przystrojone, a na przedszkolaków czekała ścianka do zdjęć z Elsą – główną bohaterką popularnych bajek „Kraina Lodu”.

Taneczne święto rozpoczęła dyrektor porajskiego GOK-u Magdalena Ryziuk-Wilk, która życzyła wszystkim uczestnikom MINI DANCE SHOW powodzenia i dobrej zabawy. W konkursie wzięło udział 12 grup. Każda z nich zaprezentowała się wspaniale. Tańczyły polki, rock and rolla, jak również taniec nowoczesny. Dzieciaki wykazały się ogromnym talentem i umiejętnościami, dlatego jurorzy mieli trudne zadanie. Jako pierwsi wystąpili najmłodsi uczestnicy, czyli 3-4-latki z Zespołu Tanecznego „Tańczące Motyle” z Niegowy. Po nich wystąpiły starsze dzieci z 11 zespołów z placówek z Koziegłów, Choronia, Myszkowa, Poraja, Żarek Letniska i Niegowy.

W składzie komisji konkursowej MINI DANCE SHOW znaleźli się tancerze Marta i Adrian Dobrowolscy, właściciele znanej Szkoły Tańca Dobrowolscy z Częstochowy. Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych – 3-4-latki oraz 5-6-latki. Gdy Jury obradowało, dzieci miały czas na słodką przekąskę i obejrzenie bajki. Następnie przyszedł najważniejszy moment dnia, czyli oficjalne ogłoszenie wyników tegorocznej edycji MINI DANCE SHOW. Wszystkie grupy, które wystąpiły na scenie „Bajki” dostały statuetki, nagrody i karty upominkowe o wartości 100 złotych, którą ufundowały Starostwo Powiatowe w Myszkowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poraju. Z kolei laureaci otrzymali dodatkowe nagrody i obrazy autorstwa Zofii Chwastek, Eweliny Kustry i Faustyny Heleniak.

 

A oto wyniki tegorocznego konkursu tanecznego MINI DANCE SHOW:

KATEGORIA 3-4-LATKI

wyróżnienie specjalne – Zespół Taneczny „Tańczące Motyle” z Przedszkola w Niegowie

 

KATEGORIA 5-6-LATKI

I miejsce – Zespół Taneczny „Sazaje Band” z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Koziegłowach

II miejsce – Zespół Taneczny „Leśne Sówki” z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Poraju

III miejsce – Zespół Taneczny „Blue Dance” z Przedszkola nr 5 w Myszkowie

 

Zanim wręczono nagrody, goście – wicestarosta Mariusz Morawiec i wójt Katarzyna Kaźmierczak – oraz jurorzy zatańczyli razem z dziećmi bardzo energetyczną choreografię.

- Z całego serca gratuluję Wam dzieciaki dzisiejszych prezentacji. Widać, że włożyliście w to mnóstwo pracy, ale opłacało się, bo każdy występ był niepowtarzalny i bardzo dobry. Dziękuję opiekunom, rodzicom i wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Życzę Wam nieustającej radości płynącej z realizacji waszych pasji i wspólnych spotkań. Życzę sukcesów na innych konkursach. W Poraju zaprezentowaliście się wspaniale mówiła Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak. (es) Foto: UG Poraj


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe