ŻARECKI ODCINEK ŚCIEŻKI W PRZYGOTOWANIU

  • 04.06.2022, 08:30
ŻARECKI ODCINEK ŚCIEŻKI W PRZYGOTOWANIU

Podziel się:

Oceń:

(Żarki) Trwają prace związane z budową blisko 10-kilometrowej ścieżki rowerowej, łączącej Olsztyn i Żarki. Inwestycja realizowana jest przy udziale środków unijnych. Na terenie Żarek ścieżka przebiegać będzie na odcinku Suliszowice-Jaroszów.

Inwestycja realizowana przez gminę Żarki i Olsztyn idą pełną parą. Obecnie prace nad budową ścieżki rowerowej, która połączy obie miejscowości, prowadzone są w Suliszowicach. Trwa korytowanie i ubijanie tłucznia. Ekipa szykuje się do położenia krawężników. Ten etap ścieżki biegnie od Leśniczówki do centrum Suliszowic.

- Powstaje ścieżka asfaltowa wraz ze zjazdami na prywatne posesje, odwodnieniem. Na tym odcinku niedaleko Leśniczówki będzie też zlokalizowane Miejsce Obsługi Rowerzysty (MOR), czyli wiata ze stolikami i ławkami, stojakami dla rowerów, koszami na śmieci – mówi burmistrz Żarek Klemens Podlejski.

Inwestycja to efekt współpracy gmin Żarki i Olsztyn, która jest liderem projektu. Ścieżka, która połączy oba samorządy, mierzyć ma łącznie nieco ponad 10 kilometrów na dwóch odcinkach. Pierwszy z nich to odcinek położony na terenie gminy Olsztyn Zrębice – Krasawa o długości 5,6 km. Drugi, nieco krótszy, przebiega przez gminę Żarki – Suliszowice-Jaroszów i mierzy 4,6 km. Wzdłuż niej powstać mają trzy punkty wypoczynkowe dla rowerzystów, spośród których jeden jest już gotowy. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych. (es) Foto: UMiG Żarki


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe