DŁUGI WEEKEND NA DROGACH POWIATU

  • 26.05.2022, 20:00
DŁUGI WEEKEND NA DROGACH POWIATU

Podziel się:

Oceń:

(powiat zawierciański) W czasie tegorocznej majówki nie zabrakło kierowców przekraczających prędkość i osób, które zdecydowały się na jazdę „na podwójnym gazie”. Jak przekazuje Policja, w trakcie 5 dni długiego weekendu wystawiono ponad 140 mandatów. Na drogach powiatu doszło do kilkunastu zdarzeń drogowych, w tym dwóch wypadków.

Zawierciańska Policja podsumowała majowy weekend. O bezpieczeństwo na drogach powiatu dbali funkcjonariusze z drogówki. Przez 5 dni (od piątku 29 kwietnia do środy 4 maja) odnotowano 17 zdarzeń drogowych, wśród nich 2 wypadki. W ręce stróżów prawa wpadło 12 kierowców, którzy jechali na „podwójnym gazie”. W Szczekocinach Policja zatrzymała kierowcę forda. Mężczyzna miał prawie 2,5, promila alkoholu w organizmie. Blisko 100 kierowców jechało z nadmierną prędkością, za co 2 z nich straciło prawo jazdy.

Spośród 194 ujawnionych wykroczeń, 165 popełnili kierowcy, a 29 piesi.

- Wśród wykroczeń popełnionych przez kierowców dominowało przekraczanie dozwolonej prędkości. Aż 97 osób nie zdjęło nogi z gazu. 2 osoby straciły prawo jazdy w związku z jazdą o ponad 50 km/h szybsza w obszarze zabudowanym, niż przewidują przepisy – wylicza Policja.

Wystawiono ponad 140 mandatów, zastosowano 38 pouczeń, a w 12 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. W czasie pięciodniowej majówki odnotowano 17 zdarzeń drogowych, w tym 2 wypadki. (es) Foto: KPP Zawiercie


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe