POLICYJNE SPOTKANIE Z UCHODŹCAMI

  • 26.05.2022, 18:00
POLICYJNE SPOTKANIE Z UCHODŹCAMI

Podziel się:

Oceń:

(Myszków) Mundurowi z myszkowskiej drogówki i zespołu ds. profilaktyki społecznej odbyli kolejne spotkanie z grupą uchodźczyń z Ukrainy. Policjanci skupili się na przedstawieniu Ukrainkom najważniejszych przepisów, obowiązujących w Polsce. Rozmawiano między innymi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

We wtorek, 10 maja myszkowscy policjanci spotkali się z grupą uchodźców z Ukrainy. Swoje domy opuściło wiele kobiet z dziećmi. Znalazły schronienie w wielu miejscowościach w Polsce, również w Myszkowie. Ważne, aby uchodźcy przebywający w naszym kraju, znali przepisy prawa, jakie tu obowiązują. Właśnie tego w głównej mierze dotyczyło spotkanie z mundurowymi. Komunikację ułatwił obywatel Ukrainy, który mówi po polsku.

- (…) stróże prawa przekazali cenne informacje, dotyczące bezpieczeństwa, w tym również w ruchu drogowym. Omówili zasady obowiązujące na drodze i zwrócili uwagę na odpowiedzialność karną. Nie zabrakło też informacji na temat wysokich grzywien za naruszenie obowiązujących w Polsce przepisów – przekazuje myszkowska Policja.

Policjanci odpowiadali na pytania zebranych i przekazali ulotki informacyjne w języku ukraińskim. Zawierają one porady, co robić w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa. Zamieszczono w nich też najistotniejsze przepisy ruchu drogowego. (es) Foto: KPP Myszków


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe