FUNDUSZE NORWESKIE NA ROZWÓJ GOSPODARCZY

  • 21.05.2022, 16:00
FUNDUSZE NORWESKIE NA ROZWÓJ GOSPODARCZY

Podziel się:

Oceń:

(Zawiercie) W kwietniu Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski podpisał umowy o dofinansowanie w ramach Programu „Rozwój Lokalny” - Fundusze Norweskie i EOG. Dzięki temu do Zawiercia trafić ma kilkanaście milionów złotych. Środki te posłużyć mają rozwojowi Strefy Aktywności Gospodarczej.

W środę, 20 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Zawierciu podpisano umowy o dofinansowanie z Programu „Rozwój Lokalny” - Fundusz Norweskie i EOG dla Zawiercia. W spotkaniu uczestniczyli Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski oraz Minister Funduszu i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda.

W ramach konkursu do gminy trafić ma 15 milionów złotych, które przeznaczone zostaną na rozwój Strefy Aktywności Gospodarczej. Jak zapowiada Urząd Miejski, rozbudowa ulicy Podmiejskiej może skutkować pozyskaniem kilku nowych inwestorów, dzięki którym w mieście może powstać ponad 100 nowych miejsc pracy.

- To taka bardzo ważna chwila dla Zawiercia, w której możemy mówić o dużym sukcesie. Zawiercie jest jednym z tych miast, któremu udało się podczas konkursu uzyskać wymaganą liczbę punktów, a dzięki temu zostały przyznane środki - Fundusze Norweskie, które będą służyć mieszkańcom nie tylko miasta, ale również całego tego obszaru – powiedział Minister Grzegorz Puda.

Jak dodał, młode osoby wchodzące na rynek pracy będą mogły skorzystać z Lokalnego Forum Promocji Przedsiębiorczości, Innowacji Rynku Pracy i Szkolnictwa Zawodowego oraz Lokalnego Centrum Kariery dla uczniów i absolwentów.

- Chciałbym gorąco wszystkim podziękować, bo to jest ogromny impuls dla całego miasta i regionu, który jest związany przede wszystkim z rozwojem Strefy Aktywności Gospodarczej. Powstaną nowe zakłady, nowe miejsca pracy. By do nich dotrzeć, potrzebna jest infrastruktura. To główny punkt rozwoju lokalnego w Zawierciu, o którym myśleliśmy już od dawna – powiedział Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski. (es) Foto: UM Zawiercie


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe