UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  • 12.05.2022, 18:30 (aktualizacja 2 dni temu, 19:44)
UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Podziel się:

Oceń:

(powiat zawierciański) W całym powiecie zawierciańskim odbyły się uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. Wzięło w nich udział wiele osób, w odróżnieniu od dwóch poprzednich lat, gdy uroczystości były skromniejsze ze względu na pandemię COVID-19. W miejscach pamięci składano biało-czerwone wiązanki kwiatów. Uczestnikom towarzyszyły poczty sztandarowe, orkiestry, a w Ogrodzieńcu mażoretki, będące perłą gminy.

W tym roku obchodziliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzięki zniesionym obostrzeniom covidowym, jakie towarzyszyły nam przez ostatnie dwa lata, tegoroczne obchody ponownie były liczne. Uczestniczyło w nich wiele osób, na czele z parlamentarzystami, samorządowcami, kombatantami, harcerzami, przedstawicielami szkół i organizacji pozarządowych. (es) Foto: Gmina Ogrodzieniec, Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Paula Sobota/UM Zawiercie

Zdjęcia (12)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe