OBCHODY 231. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  • 12.05.2022, 18:30
OBCHODY 231. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Podziel się:

Oceń:

(powiat myszkowski) Po dwóch latach obostrzeń covidowych, obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja odzyskało swój charakter. Obchody, które odbywały się w całym powiecie znowu były liczne. Uczestniczyli w nich parlamentarzyści, samorządowcy, kombatanci, harcerze, strażacy, przedstawiciele szkół i organizacji pozarządowych.

Ze względu na pandemię COVID-19 przez ostatnie dwa lata uroczystości związane z obchodami świąt państwowych były znacznie skromniejsze. W tym roku, po zniesieniu obostrzeń covidowych, święta majowe ponownie przyciągnęły wiele osób. W uroczystych obchodach wzięli udział między innymi samorządowcy, przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej, poczty sztandarowe, orkiestry, reprezentanci szkół.

W Myszkowie obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele Narodzenia N.M.P. na Mijaczowie. Po nabożeństwie złożono kwiaty przy Pomniku Katyńskim, zlokalizowanym na placu kościoła. Następnie biało-czerwony pochód przeszedł ulicami miasta przed Pomnik Poległych za Ziemię Myszkowską.

Podobnie było w Poraju, gdzie uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju. Nabożeństwo odprawił ks. dr Zdzisław Zgrzebny. Po mszy uczestnicy przeszli przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam złożono wiązanki kwiatów. (es) Foto: KPP Myszków, UG Poraj


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe