WSPÓLNIE POMÓŻMY 4-LETNIEJ EMILCE!

  • 29.04.2022, 12:00
WSPÓLNIE POMÓŻMY 4-LETNIEJ EMILCE!

Podziel się:

Oceń:

(Myszków) Na portalu siepomaga.pl utworzona została zbiórka finansowa na rzecz kilkuletniej Emilki z Myszkowa. Dziewczynka, chorująca między innymi na rozbieżność długości kończyn, ma szansę na operację, która może pozwolić Emilce uzyskać sprawność. Niestety, operacja jest kosztowna. Jej termin wyznaczono na czerwiec, a koszty to ponad 100 tysięcy złotych. Czasu jest więc niewiele.

Zbiórkę na rzecz operacji Emilki możemy znaleźć pod adresem siepomaga.pl/emilka-kazimierczak. Jak dowiadujemy się z opisu zbiórki, dziewczynka urodziła się jako wcześniak, otrzymując tylko 3 punkty w skali Apgar. Po narodzinach znajdowała się w stanie krytycznym, musiała być reanimowana, a następnie podłączona do respiratora. Emilia cierpi na wrodzoną niewrażliwością na ból. Sprawia to, że 4-latka może sama sobie zrobić krzywdę, niczego nie czując. To prowadzi do infekcji i ran, które długo się goją. To bardzo rzadka choroba, która wciąż pozostaje zagadką.

- Niestety, oprócz tego córka zmaga się również z rozbieżnością długości kończyn. Emilka ma krótszą prawą nóżkę, co w efekcie powoduje problemy z biodrami. Dziś już wiemy, że jedyną szansą, która zapewni mojej córce pełną sprawność jest operacja. Bez niej, Emilka już do końca życia zostanie skazana na wózek inwalidzki… - pisze mama Emilki w opisie zbiórki.

Zabieg i miesięczna rehabilitacja to koszt ponad 100 tysięcy złotych. Termin operacji wyznaczono na czerwiec, a ma ona zostać przeprowadzona w Paley European Institute w Warszawie. Dotychczas (stan na dzień 27 kwietnia) zbiórkę wsparło blisko 480 osób, które łącznie wpłaciły ponad 45 tysięcy złotych. Niestety, wciąż brakuje 136,2 tys. zł. Im więcej osób dowie się o zbiórce, tym lepiej. Razem pomóżmy Emilce stanąć na nogach! (es) Foto: Uchroń Emilkę przed wózkiem inwalidzkim! Operacja już w czerwcu!/siepomaga.pl

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe