ODWIEDZIMY BLISKICH W SZPITALU

  • 29.04.2022, 12:00
ODWIEDZIMY BLISKICH W SZPITALU

Podziel się:

Oceń:

(Zawiercie) Na początku kwietnia zmieniły się zasady organizacji odwiedzin pacjentów przebywających w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. To nie jedyne zmiany związane z COVID-em, jakie zaszły w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że zlikwidowano punkty pobierania wymazów przy szpitalu, z kolei badania pod kątem wykrycia wirusa SARS-CoV-2 w przychodni przy ul. Powstańców wykonywane są odpłatnie i tylko po wcześniejszym umówieniu.

W marcu nastąpiło nieoficjalne „odwołanie” epidemii koronawirusa. Choroba, która zbierała śmiertelne żniwo i potrafiła powodować poważne konsekwencje u osób, które przeszły covid zeszła na dalszy plan po wybuchu wojny na Ukrainie. Nie ma już obowiązkowej kwarantanny, izolacji, w całym kraju zamykane są punkty wymazowe. Liczba osób zakażonych drastycznie spadnie, bo nie będzie przeprowadzanej większej ilości testów.

ZMIANY W DZIAŁANIU PUNKTÓW WYMAZOWYCH

Zmiany widoczne są również w Zawierciu. Od kwietnia nie działa już punkt wymazowy przy Szpitalu Powiatowym przy ul. Miodowej. Zmienione zostały też godziny funkcjonowania punktu pobrań wymazów przy Przychodni Centrum przy ul. Powstańców Śląskich. Od 1 kwietnia punkt ten czynny jest w tygodniu w godzinach 10.00-14.00, a w weekendy od 8.00 do 12.00. Pacjenci mogą tutaj wykonać badania po wcześniejszym zarejestrowaniu się telefonicznym pod numerem 885-999-154. Wymazy wykonywane są odpłatnie, a ich koszt wynosi od 95 do 299 złotych.

ODWIEDZINY W SZPITALU

7 kwietnia zawierciański szpital poinformował o zmianach w organizacji odwiedzin pacjentów. Swoich bliskich możemy odwiedzać codziennie w godzinach 12.00-14.00 oraz 16.00-20.00. Nie powinny one trwać dłużej niż kwadrans, a u pacjenta może przebywać jedna osoba (na salach wieloosobowych w tym samym czasie może przebywać dwóch odwiedzających). Odwiedziny kilku osób dopuszczalne są w wyjątkowych sytuacjach. Lekarze udzielają informacji o pacjentach w godzinach 12.00-14.00. Po godzinie 16.00 możliwe jest uzyskanie informacji w ograniczonym zakresie od lekarza dyżurnego.

- W przypadku wystąpienia zagrożenia epidemicznego lub ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów Kierownik Oddziału / lekarz dyżurny może podjąć decyzję o wstrzymaniu odwiedzin tych, którzy wykazują objawy infekcji np. gorączka, katar, kaszel, ból gardła, zaburzenia węchu i smaku lub inne – informuje Szpital Powiatowy w Zawierciu. (es)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe