Czy Zawiercie to dobre miejsce do pracy?

  • 11.04.2022, 13:58 (aktualizacja 25.04.2022, 22:33)
  • Materiał zewnętrzny
Czy Zawiercie to dobre miejsce do pracy?

Podziel się:

Oceń:

Zawiercie przez wiele lat charakteryzowało stosunkowo wysokie bezrobocie, jednak w ostatnim czasie sytuacja zaczęła się zmieniać. Wszystko dzięki Strefie Aktywności Gospodarczej, która pozwoliła nawiązać współpracę z nowymi inwestorami i stworzyć kilkaset miejsc pracy. Na zatrudnienie w Zawierciu mogą liczyć przede wszystkim pracownicy fizyczni, choć umysłowi również mogą otrzymać etat.

Jakich pracowników chętnie zatrudniają pracodawcy w Zawierciu?

W Zawierciu poszukiwani do pracy są przede wszystkim pracownicy fizyczni - budowlańcy, operatorzy maszyn, elektrycy czy hydraulicy. Nie brakuje także pracy dla wykwalifikowanych pracowników umysłowych, na przykład specjalistów do spraw kadr i płac, księgowych, informatyków czy inżynierów. Ważne, aby kandydaci do pracy biurowej posiadali wykształcenie wyższe, a także znali języki obce - ceniony jest w szczególności język angielski oraz niemiecki. Tego typu wymagania nie obowiązują w przypadku pracowników fizycznych - tutaj liczy się głównie chęć do pracy oraz doświadczenie zawodowe. Fachowcy muszą dodatkowo posiadać niezbędne uprawnienia, aby móc podjąć pracę na konkretnym stanowisku. Przekrój ofert pracy znajdziemy między innymi na portalu https://www.aplikuj.pl/praca/zawiercie.

Praca w pobliskich miastach

Zawiercie położone jest w niedalekiej odległości od miast województwa śląskiego, w których można uzyskać dobrze płatną pracę. Przykładem jest chociażby Dąbrowa Górnicza, gdzie zlokalizowanych jest wiele zakładów produkcyjnych, huta czy firmy, działające w przemyśle. W Dąbrowie pracę mogą znaleźć nie tylko wykwalifikowani pracownicy fizyczni, ale również umysłowi, ze względu na zlokalizowane tam centra usług wspólnych. Osoby zmotoryzowane mogą poszukać pracy w Katowicach - wielość korporacji położonych w centrum miasta sprawia, że pracę znajdzie tam wiele osób z wykształceniem wyższym oraz znajomością języków obcych. Cenione jest zwłaszcza wykształcenie w zakresie finansów, IT czy filologii obcych. Na to, że mieszkańcy Zawiercia chętnie podejmują pracę w pobliskich miastach nie bez wpływu pozostaje czynnik ekonomiczny. W Dąbrowie Górniczej czy w Katowicach można liczyć na wyższe zarobki, choć oczywiście trzeba wziąć pod uwagę także wyższe koszty dojazdu do miejsca zatrudnienia. Oferty pracy w Zawierciu oraz w pobliskich miastach znaleźć można poprzez portal Aplikuj.pl

Jak zmienia się rynek pracy w Zawierciu?

Nowe inwestycje sprawiają, że Zawiercie staje się coraz przyjaźniejszym miejscem do znalezienia pracy. Choć wiele ofert skierowanych jest do osób niewykwalifikowanych, to ci, którzy posiadają konkretne uprawnienia bądź umiejętności, coraz częściej mogą liczyć na otrzymanie dobrze płatnej posady. Chcąc znaleźć pracę w Zawierciu, warto obserwować przede wszystkim zmieniający się w dynamicznym tempie rynek. Z drugiej strony, jeśli zależy nam na stabilnym zatrudnieniu, dobrze jest zainwestować w różnego rodzaju kursy czy szkolenia, które niemal gwarantują pracę. Wśród nich wymienić można kursy na operatorów maszyn, kursy języków obcych czy dla opiekunów osób starszych. Struktura społeczeństwa w Zawierciu mówi jasno, że miasto w kolejnych latach zamieszkiwać będą w dużej mierze seniorzy, którzy mogą wymagać specjalistycznej opieki. Opiekunowie osób starszych mogą znaleźć pracę w dedykowanych ośrodkach bądź w osób prywatnych. 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wyprowadzam się
wyprowadzam się 11.04.2022, 16:35
Chyba nie bardzo, bo wszedłem na portal, kliknąłem i są dla Zawiercia 2 oferty pracy, w CMC.

Pozostałe