LAURKA DLA POLICJANTA

  • 14.02.2022, 07:00
LAURKA DLA POLICJANTA

Podziel się:

Oceń:

Kogo najczęściej widzimy, przebywając na kwarantannie? Mundurowych, bo to oni każdego dnia sprawdzają, czy mieszkańcy objęci izolacją przebywają w domu. Kilkuletnia Lena, która w ostatnim czasie była z jedną z wielu osób na kwarantannie w powiecie myszkowskim, postanowiła poświęcić nieco wolnego czasu na namalowanie laurki dla mundurowych.

Sprawdzanie, czy osoby na kwarantannie przebywają w domu, to jeden z wielu, codziennych obowiązków mundurowych. Jak informowała myszkowska Policja, pod koniec stycznia w izolacji przebywało ponad 3 tysiące osób w całym powiecie myszkowskim. Każdą z nich trzeba „sprawdzić” - pojechać do jej miejsca zamieszkania i telefonicznie lub przez domofon poprosić, by mieszkaniec na kwarantannie pokazał się w oknie. Zresztą chyba nikomu nie trzeba tego tłumaczyć, biorąc pod uwagę jak wielu z nas lub naszych najbliższych przebywało już na kwarantannie.

Ostatnio jedną z osób, którą codziennie odwiedzali policjanci była kilkuletnia Lena. Dziewczynka przygotowała dla mundurowych kolorową laurkę, którą przekazała im jej mama. Podejrzewamy, że taka drobna, ale jak najbardziej miła rzecz, nie jest dla policjantów codziennością.

- To żmudna i czasochłonna praca, dlatego nawet niewielkie gesty są dla mundurowych motywatorem do działania… - przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie.

Przy okazji Policja przypomina co może grozić za złamanie kwarantanny. Jeśli osoba, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem, oddali się z miejsca izolacji, w którym powinna przebywać, może liczyć się nawet z karą więzienia.

- (…) wówczas będzie odpowiadać z artykułu 161 kodeksu karnego, za co grozi kara do roku pozbawienia wolności – informuje myszkowska Policja. (es) Foto: KPP Myszków


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe