BARWNE WIDOWISKO NIOSŁO ZE SOBĄ WIELE KORZYŚCI

  • 19.01.2022, 20:12 (aktualizacja 19.01.2022, 20:23)
  • red
BARWNE WIDOWISKO NIOSŁO ZE SOBĄ WIELE KORZYŚCI

Podziel się:

Oceń:

(Zawiercie) W Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu zorganizowane zostało widowisko „Wiersz ci prawdę powie”, które ułatwiło dzieciom poznanie wierszy Jana Brzechwy i Julina Tuwima. Ciekawe i pomysłowe przedsięwzięcie nie tylko było okazją do nauki przez zabawę. Służyło też odbudowie relacji społecznych, na które bardzo negatywny wpływ ma trwająca pandemia i ograniczenie kontaktów pomiędzy dziećmi.

W ramach innowacji pedagogicznych opracowanych przez Katarzynę Miklas, w SP nr 1 w Zawierciu odbyło się widowisko teatralno-taneczne pt. „Wiersz ci prawdę powie”. Barwne kostiumy, bajkowa scenografia i oświetlenie jak w prawdziwym teatrze sprawiły, że uczniowie klasy 1 b mogli poczuć się jak prawdziwi aktorzy, a ich koledzy z klasy 1 a mogli mieć namiastkę teatralnej zabawy i atmosfery.
Poza wartością edukacyjną (tj. poznaniem wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima) przedstawienie niosło też wartość wychowawczą - każdy wiersz i piosenka zachęcała dzieci do stosownych zachowań i wyciągania wniosków. Tym działaniem udało się również pierwszoklasistom uczcić Dzień Języka Ojczystego - czym szczególnie wzruszyli polonistkę - panią dyrektor szkoły Katarzynę Jaworską. Bardzo istotnym aspektem tego wydarzenia była odbudowa relacji społecznych wśród uczniów, które po zdalnym nauczaniu bardzo potrzebowały integracji i uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych.

red

Zdjęcia (14)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe