NOWY OPERATOR, STARE STAWKI

  • 16.01.2022, 06:30
NOWY OPERATOR, STARE STAWKI

Podziel się:

Oceń:

(Poraj) Od początku roku 2022 zmienił się odbiorca odpadów komunalnych z terenu gminy Poraj. Umowa z nowym operatorem wyłonionym w drodze przetargu obowiązywać ma do końca marca 2023 roku. Jak informuje Urząd Gminy, zmiana firmy odbierającej śmieci od mieszkańców nie wiążę się z koniecznością zasad odbioru odpadów ani wymiany dotychczasowych pojemników, ale to co dla wszystkich jest najistotniejsze – nie zanosi się na podwyżkę opłat.

Do gminnego przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenów zamieszkałych zgłosiły się cztery firmy. Najtańsza oferta (firmy P.H.U. „REKO” Jakub Ciupiński) opiewała na kwotę blisko 4,9 mln złotych, natomiast najdroższa (PZOM Strach Sp. z o.o. Sp. k.) na niespełna 5,2 mln złotych.

- Każda z nich oszacowała, za jaką kwotę byłaby gotowała zająć się przez 15 miesięcy zbieraniem, transportem i zgodnym z przepisami zagospodarowaniem śmieci wrzucanych do przydomowych pojemników. Są to kwoty szacunkowe, bo od połowy 2020 roku, gdy zamieniły się przepisy, Urząd Gminy musi rozliczać się z operatorem rynku śmieciowego powykonawczo. Płaci za faktycznie odebraną ilość odpadów, a ta niestety systematycznie rośnie – przekazują porajscy urzędnicy.

Gmina mogła przeznaczyć na to zamówienie ponad 5,7 mln złotych, dzięki czemu nie było problemów z rozstrzygnięciem postępowania przetargowego. Umowę na okres 15 miesięcy (od 1 stycznia ‘22 r. do 31 marca ‘23 r.) podpisano z myszkowską firmą REKO. Bez zmian pozostają zasady odbioru odpadów, nie ma też konieczności wymiany koszy, które należą do gminy (wymienione będą tylko pojemniki przy blokach). - Co najważniejsze, przynajmniej na razie o podnoszeniu cen za odbiór odpadów nie ma mowy – podkreśla Urząd Gminy w Poraju. (es) Foto: Pixabay


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe