NADWARCIAŃSKI KACZKOMAT W ZAWIERCIAŃSKIM PARKU

  • 18.01.2022, 13:44
NADWARCIAŃSKI KACZKOMAT W ZAWIERCIAŃSKIM PARKU

Podziel się:

Oceń:

(Zawiercie) W parku nieopodal Bocianówki zamontowano kaczkomat, czyli automat z pokarmem dla kaczek. Ci, którzy w trakcie spaceru chcieliby nakarmić kaczki, mogą za 1 zł pobrać z urządzenia karmę. Jak informuje zawierciański magistrat, pieniądze z kaczkomatu zostaną wykorzystane na dokupienie karmy.

Uruchomienie kaczkomatu to efekt współpracy miasta z Fundacją Ostoja dla Zwierząt. Na montaż urządzenia, Fundacja otrzymała od Zawiercia 5 tysięcy złotych z małych grantów. Automat z karmą dla kaczek znajduje się w Parku Miejskim, niedaleko Bocianówki.

- Karmienie kaczek podczas pobytu nad rzeką ma długą tradycję. Zwykle mieszkańcy robią to chlebem, który zostaje z codziennych posiłków. Od niedawna ekolodzy i naukowcy apelują, że częste podawanie tym zwierzętom białego chleba może szkodzić lub nawet prowadzić do deformacji skrzydeł – mówi Prezes Fundacji Krystyna Siennicka.

Pokarm dla kaczek, który można pobrać za złotówkę z automatu, to specjalnie dobrana mieszanka. Pieniądze zebrane w kaczkomacie będą przeznaczone na dokupienie karmy. (es) Foto: UM Zawiercie


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe