PORAJ PRZECIWNY LIKWIDACJI ODDZIAŁU W OSIŃSKIEJ GÓRZE

  • 17.01.2022, 10:42
PORAJ PRZECIWNY LIKWIDACJI ODDZIAŁU W OSIŃSKIEJ GÓRZE

Podziel się:

Oceń:

(Poraj) Rada Gminy Poraj jednogłośnie przyjęła uchwałę ws. wyrażenia sprzeciwu dla likwidacji Oddziału Rehabilitacji w Osińskiej Górze. Ma ona być wyrazem solidarności z pracownikami Oddziału, którzy zwrócili się do tutejszej Rady z prośbą o wsparcie.

Uchwała wyrażająca sprzeciw porajskich radnych dla likwidacji Oddziału Rehabilitacji w Osińskiej Górze przyjęta została 16 grudnia. Rada Gminy była zgodna w tej sprawie – wszyscy jej członkowie zagłosowali „za”. Jak czytamy w uzasadnieniu stanowiska porajskiej rady, uchwała ma być wyrazem solidarności z pracownikami Oddziału Rehabilitacji, którzy nie zgadzają się z planami jego likwidacji. Zamknięcie rehabilitacji to jeden z dwóch wariantów, jakie znalazły się w aneksie do Programu Naprawczego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Myszkowie (przyjętym uchwałą Rady Powiatu z 25 listopada 2021 r.).

- Rada Gminy Poraj jednoznacznie popiera stanowisko pracowników Oddziału Rehabilitacji w Osińskiej Górze mówiące o tym, że likwidacja wspomnianego oddziału przyniesie szkodę przede wszystkim jego pacjentom, którym daje szansę i nadzieję na powrót do zdrowia i samodzielnego funkcjonowania. Radni Gminy Poraj zgadzają się również z twierdzeniem, iż zmniejszenie zadłużenia SPZOZ w Myszkowie poprzez likwidację jednego z jego oddziałów jest krokiem skrajnie nieprzemyślanym i zdecydowanie zostaje pominięta nadrzędna wartość jaką jest życie i zdrowie człowieka – wskazano w uzasadnieniu do uchwały Rady Gminy Poraj. (es) Grafika: ugporaj.sesja.pl


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe