KARA ZA PODRZUCANIE ODPADÓW BUDOWLANYCH

  • 17.01.2022, 12:25
KARA ZA PODRZUCANIE ODPADÓW BUDOWLANYCH

Podziel się:

Oceń:

(Poręba) Jak informuje porębski magistrat, Policja ukarała mężczyznę, który podrzucił odpady na terenie wiaty śmietnikowej przy ul. Zakładowej. Do zdarzenia doszło kilka miesięcy temu. Nie był to niestety pierwszy przypadek, gdy ktoś zostawiał przy osiedlowych śmietnikach śmieci, które w ogóle nie powinny się tam znaleźć. Ostatecznie porębscy urzędnicy zdecydowali się na złożenie wniosku o ściganie, a Policji przekazano nagranie z miejskiego monitoringu.

Apele i prośby o właściwą segregację odpadów i składowanie ich w odpowiednich miejscach nie do każdego przemawiają. W Porębie – podobnie jak w wielu innych gminach – dużym problemem jest podrzucanie śmieci w różnych miejscach. Odpady budowlane, opony, sprzęt AGD często „ląduje” przy osiedlowych wiatach śmietnikowych. W Porębie miejscem newralgicznym były wiaty przy ul. Zakładowej. Nawet to, że teren objęty jest miejskim monitoringiem nie było wystarczającym „straszakiem” dla tych, którzy podrzucają odpady.

Urząd Miasta kilkukrotnie musiało przeprowadzać akcje sprzątania wiat z odpadów, które nie powinny się tam znaleźć. Jak informują porębscy urzędnicy, nie jest to tanie – jedna akcja może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Po jednym z takich zdarzeń, do którego doszło w sierpniu 2021 r., postanowiono złożyć wniosek o ściganie winnego. Nagranie z miejskich kamer przekazano Policji.

- Kilka dni temu do Urzędu Miasta w Porębie dotarło pismo od komendanta policji w Zawierciu. Policja informuje w nim o nałożeniu kary grzywny na mężczyznę, który w sierpniu tego roku dopuścił się wykroczenia polegającego na podrzucaniu odpadów budowlanych na terenie wiaty przy ul. Zakładowej – informował 23 grudnia porębski magistrat za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Jak przypominają urzędnicy, odpady wielkogabarytowe czy też sprzęt AGD i RTV należy oddawać do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Mieszkańcy nie ponoszą dodatkowych opłat za oddanie śmieci. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 14.00 oraz w ostatnią sobotę miesiąca (też w godzinach 6.00-14.00).

- Wciąż apelujemy o przestrzeganie zasad segregacji i składowania odpadów w naszym mieście. Inaczej będzie to tylko początek walki z niestosującymi się do tego osobami - mówi burmistrz Ryszard Spyra. (es) Foto: UM Poręba


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe